8. edycja festiwalu Szalone Dni Muzyki „La Danse”

Stolica spis

Nowości podczas 8. edycji festiwalu Szalone Dni Muzyki

„La Danse”

29 września – 1 października 2017

 Nelson Georner, Alena Baeva, Apollon Musagète Quartett  i Ricercar Consort wśród blisko tysiąca wykonawców podczas 8. edycji Szalonych Dni Muzyki. W programach 55 koncertów znajdą się utwory z różnych epok i gatunków, dla których wspólnym źródłem inspiracji jest taniec. Organizatorzy po raz pierwszy przygotowali specjalne, spersonalizowane karnety, pomagające w wyborze koncertów.

 Znane są już pierwsze nazwiska wykonawców 8. edycji Szalonych Dni Muzyki. Z solowym recitalem fortepianowym a także w towarzystwie Orkiestry Sinfonia Varsovia wystąpi juror ostatniej edycji Konkursu Chopinowskiego, Nelson Goerner. Również z dwoma różnymi repertuarami zaprezentują się znakomita skrzypaczka Alena Baeva oraz polski zespół Apollon Musagète Quartett, uznawany za jeden z najlepszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia. Ponadto w festiwalu wezmą udział znakomite zespoły muzyki dawnej oraz wykonawcy spoza głównego nurtu muzyki klasycznej.

Program festiwalu zapowiada się niezwykle różnorodnie. Obok sztandarowych pozycji z repertuaru muzyki klasycznej na festiwalu będzie można posłuchać jazzu, muzyki dawnej, filmowej oraz brzmień eksperymentalnych z dużą dawką improwizacji. Mając na uwadze różne gusta słuchaczy, Orkiestra Sinfonia Varsovia, organizator festiwalu, przygotowała w tym roku specjalne ścieżki tematyczne, które pomogą gościom w gąszczu festiwalowych wydarzeń znaleźć tylko te, które będą dla nich najbardziej interesujące. Pozwala to w wygodny sposób uczestniczyć w wielu koncertach, za każdym razem czerpiąc pełną satysfakcję z wykonywanego repertuaru.

W ofercie znajdą się m.in. ścieżki pokazujące przekrojowo wszystkie festiwalowe wydarzenia ale też karnety z koncertami dla najbardziej wymagających słuchaczy oraz z drugiej strony wybór najbardziej przystępnych wydarzeń, idealnych na spędzenie przyjemnego weekendu bądź pierwszy kontakt z muzyką. Ceny karnetów będą ponadto niższe o około 25% od łącznej ceny wszystkich koncertów wchodzących w ich skład. Sprzedaż wszystkich biletów i karnetów rozpoczyna się 1 września o godzinie 9:00. Tak jak w poprzednich latach, na wszystkie wydarzenia w namiocie koncertowym wstęp jest wolny.

Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal, którego misją jest przełamywanie stereotypów związanych z muzyką klasyczną poprzez organizację krótkich koncertów, prezentujących przystępny i jednocześnie zróżnicowany repertuar. Niska cena biletów (12-17zł) oraz liczne darmowe koncerty pozwalają na swobodne uczestnictwo w wielu różnych wydarzeniach.

Więcej informacji na stronie: http://www.sinfoniavarsovia.org

Organizatorem festiwalu jest Orkiestra Sinfonia Varsovia.

Współorganizatorami są: Fundacja Ogrody Muzyczne, Teatr Wielki Opera Narodowa, oraz Centre de Realisations et d’Etudes Artistiques à Nantes (C.R.E.A.).

Patroni medialni: RMF Classic, TVP Kultura, TVP 3, Polityka, cojestgrane24.pl

Sponsorem głównym Szalonych Dni Muzyki jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sponsorami festiwalu są Auchan i Saint Gobain.

Partnerem Głównym jest Fundacja BGŻ BNP PARIBAS + FONDATION BNP PARIBAS.

Partnerzy festiwalu to: Centrum Edukacji Art, Diane Du Saillant, Fundacja Sinfonia Varsovia

Fundacja Zaleski Stichting jest Partnerem jednego z koncertów w ramach festiwalu.

Wspierają nas: Instytut Francuski, PWM, The Japan Foundation, Polservice, Renault, Radisson Blu, Ambasada Hiszpańska, Alegria Activity, No Limit

Festiwal dofinansowano ze środków m.st. Warszawa.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.