Atrakcje na Placu Europejskim

Bezpłatne lodowisko, świąteczna iluminacja ze 100 tysiącami światełek, jarmark i wystawa neonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Codziennie całe rodziny z dziećmi i grupy znajomych bawią się na bezpłatnym
lodowisku przy muzyce Radia Kolor. Ci, którzy poczują się głodni, mogą skorzystać z kulinarnej oferty świątecznego kiermaszu. W jego menu znalazły się pyszne zimowe przysmaki, m.in. bigos, oscypki i grzane wino.

Nie tylko lodowisko zrobiło furorę. Wielką atrakcją zimowej odsłony placu Europejskiego stało się hasło „Kocham Warszawę” w nowym wydaniu – wolnostojącej instalacji świetlnej. Tłem dla niego jest Warsaw Spire – najwyższy polski biurowiec, który dzięki swojej oryginalnej architekturze stał się jednym z symboli współczesnej Warszawy.

Kolejną atrakcją zimowego placu Europejskiego jest niezwykła wystawa „Neon Inn” w plenerowej galerii Art. Walk. Tym razem kuratorzy z powołanej przez Ghelamco fundacji „Sztuka w Mieście” zaprezentowali w przestrzeni placu artystyczne instalacje wykorzystujące światło neonowe. Zaprojektowane przez 11 polskich artystów prace ukazują różne sposoby podejścia do neonu. Prezentowane w Art Walku instalacje odwołują się do bogatego dziedzictwa Warszawy, którego neony były charakterystycznym elementem krajobrazu już w okresie przedwojennym, a szczególną popularnością cieszyły się na przełomie lat 50. i 60.

Wszystkie atrakcje zimowego placu Europejskiego są dostępne codziennie od 6 grudnia do końca lutego: w tygodniu od godz. 15.00 do 22.00, a w weekendy od 10.00 do 22.00.

www.warsawspire.pl/

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.