Dancing Międzypokoleniowy 21.09.14

 

Dancing Clubb 2014-09-21 - Plakat A3_04

Z sąsiadem na parkiecie – ostatni letni Dancing Międzypokoleniowy!

W niedzielę (21 września) mieszkańcy ulicy Kredytowej wezmą udział w Dancingu Międzypokoleniowym. Zintegrować sąsiadów przy muzyce – takie wyzwanie postawili sobie uczestnicy Dancingu, którzy zapraszają na wspólną imprezę do Klubu Patio (przy ul. Kredytowej 9) o godzinie 16.

Wstęp wolny.

Projekt Dancing Międzypokoleniowy to cykl wydarzeń, które od 2011 roku integrują seniorów z młodymi. Jego pomysłodawczynią jest Paulina Braun. Dancingi mają na celu zniesienie barier dzielących dwa pokolenia. Dzięki nim osoby starsze odwiedzają miejsca, których na co dzień nie mają szans poznać. Dancing to również integracja międzykulturowa. Stałymi bywalcami parkietów są obcokrajowcy. Część z nich zainspirowana inicjatywą stała się również wolontariuszami pomagającymi w organizacji dancingu i wydarzeń towarzyszących akcji. Dancing burzy zatem bariery nie tylko wiekowe, ale też kulturowe. Niedawno projekt obchodził swoje trzecie urodziny.

Z tej okazji zorganizowano teaser Festiwalu Międzypokoleniowego – pierwszą taką imprezę na świecie. Członkowie Dancingu to niezwykle otwarte i optymistyczne osoby. Swoją postawą zarażają innych do działania, aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto choć raz przyszedł potańczyć z młodymi i seniorami na parkiecie, długo wspomina wspólną zabawę. Tym razem Dancing Międzypokoleniowy zostanie zadedykowany mieszkańcom ulicy Kredytowej, na której znajduje się kameralny Klub Patio. Przez cały ten tydzień ekipa Pauliny Braun, seniorzy i młodzi wolontariusze, pukają do drzwi mieszkańców wspomnianej ulicy i bezpośrednio zapraszają na wydarzenie.

Niedzielne spotkanie nie będzie wypełnione tylko muzyką. Będzie można porozmawiać, poczuć rodzinną atmosferę podczas wspólnej kolacji, która podana zostanie wieczorem, w trakcie imprezy.

Fanpage Dancingu na Facebooku:

www.facebook.com/dancingmiedzypokoleniowy

Fanpage Dancingu:

www.facebook.com/dancingmiedzypokoleniowy

Partnerzy akcji:
– miesięcznik Stolica
– Zielony Jazdów
– RośnijWAW
– Towarzystwo Przyjaciół Warszawy
– Warszawa w Kwiatach i Zieleni
– Miasto Stołeczne Warszawa

“Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.