DOROTA MIŚKIEWICZ i goście, koncert PIANO.PL

DOROTA MISKIEWICZ

Warszawa, 16 maja 2016, godz. 19:00, Teatr Muzyczny Roma, ul Nowogrodzka 49

Bezprecedensowe wydarzenia muzyczne, podczas którego na jednej scenie wraz z wokalistką Dorotą Miśkiewicz oraz Atom String Quartet zaprezentuje się kilkunastu, wybitnych polskich pianistów trzech generacji…
Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to polska specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym – zauważa. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i… improwizatorem!

Dorota Miśkiewicz proponuje koncert, na który składają się piosenki wykonane w kameralnych duetach z wybitnymi pianistami różnych generacji. Są to pianiści tworzący historię polskiego jazzu (m.in. Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński), młodsi artyści (m.in. Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin) oraz reprezentanci najmłodszej generacji (Dominik Wania, Piotr Orzechowski). Zaproszenie do koncertu i nagrania przyjęli także Bartłomiej Wąsik i Emilia Sitarz (Lutosławski Piano Duo reprezentujące muzykę poważną) oraz Grzegorz Turnau (tym razem właśnie w roli pianisty). Niektórym duetom z pianistami towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Atom String Quartet. Na program koncertu złożą się utwory z kanonu polskiej piosenki, m.in. z repertuaru Ewy Bem, Stanisława Soyki, Edyty Bartosiewicz, Grzegorza Turnaua. Nie zabraknie także kompozycji wspomnianych Fryderyka Chopina i Krzysztofa Komedy.

ARTYŚCI:

DOROTA MIŚKIEWICZ – śpiew
LESZEK MOŻDŻER – fortepian
WŁODZIMIERZ NAHORNY – fortepian
MARCIN WASILEWSKI – fortepian
GRZEGORZ TURNAU – fortepian
ANDRZEJ JAGODZIŃSKI – fortepian
BOGDAN HOŁOWNIA – fortepian
KRZYSZTOF HERDZIN – fortepian
DOMINIK WANIA – fortepian
MICHAŁ TOKAJ – fortepian
PIOTR ORZECHOWSKI – fortepian
TOMASZ KAŁWAK – fortepian
LUTOSŁAWSKI PIANO DUO (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz) – fortepian
ATOM STRING QUARTET – Dawid Lubowicz – skrzypce / Mateusz Smoczyński – skrzypce
Michał Zaborski – altówka / Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

BILETY:
bilety.teatrroma.pl/

SPONSOR GŁÓWNY KONCERTU:
GÓRAŻDŻE HEILDELBERG CEMENT GROUP

SPONSORZY:
NARODOWY INSTYTUT AUDIOWIZUALNY
ICON REAL ESTATE
STOART

PATRONI MEDIALNI:
TVP KULTURA
KUK BUK
URODA ŻYCIA
JAZZ FORUM
JAZZ FM
STOLICA
JAZZ SOUL

PRODUCENT:
KINGA JANOWSKA – Oficyna Artystyczna 13 Kotów

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.