Galeria Freta zaprasza – Nowoczesne Zdarzenie Artystyczne

galeria_freta_plakat

Spektakl „Słów, które uleciały w świat nie można już łapać za skrzydła”, rozpisany na dwóch aktorów, opowiada historię skomplikowanej relacji trojga młodych przyjaciół. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach jeden z nich umiera, pozostali ujawniają swoje tłumione uczucia. Podczas pogrzebu zbierają się na odwagę, aby wyznać sobie miłość, której rozwój hamował zmarły. Ona ma za sobą bagaż negatywnych wspomnień, które powodują, że nie jest w stanie zbudować harmonijnej relacji z mężczyzną. On też musi rozliczyć się ze swoimi zmorami z przeszłości. Wyznając sobie uczucie zbliżają się do siebie, aby po chwili się oddalić i zamknąć każdy w swojej samotności. Okazuje się, że oboje nie są w stanie zaistnieć w nowej rzeczywistości. Każda minuta spektaklu jest intensywna i pełna emocji. Intensywność wrażeń i odczuć potęguje użycie technik multimedialnych. Przedstawienie toczy się przed widzem oraz na ekranie, jest przedsięwzięciem grupy niezależnych warszawskich artystów. Paweł Orzeł jest młodym prozaikiem, debiutujący w roli dramaturga. Jan Kozaczuk: aktor, reżyser, mecenas sztuki, który silnie związany jest z promocją nowoczesnej sztuki w Polsce i na świecie. Aurelia Sobczak, aktorka związana z warszawską sceną teatralną i filmową, która podejmuje trudne wyzwania aktorskie.

12 czerwca 2013 (środa), godz. 20.00

Galeria Freta, Rynek Nowego Miasta w Warszawie | ul. Freta 39

Bilet normalny: 35 PLN; bilet dla seniorów 20 PLN

Rezerwacja telefoniczna: (22) 831 02 35

Jan Kozaczuk (ur. 5 czerwca 1971 w Białymstoku) – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser. Po ukończeniu PWSF Tv i T im. Leona Schillera w Łodzi swój warsztat aktorski kształtował we współpracy z polskimi reżyserami teatralnymi, m.in. Maciejem Prusem, Zbigniewem Brzozą i Adamem Hanuszkiewiczem na scenie Teatru Studio i Teatru Nowego w Warszawie. W swoim teatralnym dorobku zagrał m.in. rolę Gustawa z „Dziadów”, Księdza w „Chopin, jego życie, jego miłość”, Filona w „Balladynie” i Samsona w „Romeo i Julii” itd.

Jest aktorem wcielającym się w różnorodne charaktery postaci filmowych.

Autorski teatr (Jan Kozaczuk reprezentuje…) rozpoczął dzięki zrealizowaniu w 2009 roku monodramu pt. „Na pniu” inspirowanym „Lolitą” Nabokova, grany na różnych scenach w Warszawie i w Rzymie (m.in. Meta-Teatro). W 2011r wziął udział z Elettrą De Salvo w przedstawieniu pt. ,,Tatatrrrraaaaak” (wieczór futurystyczny: syntezy teatralne, słowa na wolności, kompozycje muzyczne, taniec i przepisy futurystyczne) na Zamku Królewskim.

Zadebiutował jako reżyser w spektaklu pt. ,,Słów, które uleciały w świat, nie można już łapać za skrzydła”, w którym wystąpił również jako aktor. Scenariusz do spektaklu napisał młody prozaik Paweł Orzeł.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.