Juwenalia SGH – 11.05

Już 11 maja odbędzie się jedna z najlepszych imprez studenckich tego roku – Juwenalia SGH. Tego dnia w Ogrodach Rektorskich, mieszczących się przy głównym budynku uczelni, na dwóch scenach świetną zabawę zapewni sześciu artystów. Na Scenie Głównej wystąpi Flirtini, Mikromusic oraz Rasmentalism. Natomiast na Scenie Perła Export zagości Gverilla, Siles i Sarius.

Scenę Główną otworzy dwóch niesamowitych producentów muzycznych – Jedynak oraz Ment. Duet powstały w 2012 roku, przy współpracy z wytwórnią Asfalt Records wydał 4 elektryzujące albumy o tytule „Hearthbreaks & Promises”. Dwa z nich zagościły na liście OLiS. Współpracowali z większością młodych polskich artystów, osiągając przy tym miliony odtworzeni. Regularnie można ich usłyszeć na licznych imprezach w całej Polsce.

Na scenie wystąpi również polski zespół alternatywny Mikromusic. Został założony w 2002 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością. Artyści mogą się pochwalić takimi kawałkami jak „Tak mi się nie chce” oraz „Takiego chłopaka”, które osiągnęły kolejno 8.3 mln i 20 mln wyświetleń w serwisie YouTube. W 2016 roku zespół otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii “album roku elektronika i alternatywa” za „Matka i żony”.

Headlinerem Sceny Głównej jest polski zespół hip-hop’owy Rasmentalism. Raper Ras, producent Ment oraz DJ Tort swoją działalność zaczęli w 2006 roku i obecnie są jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych. Współpracowali z takimi artystami jak Taco Hemingway, Sokół, Quebonafide czy Otsochodzi. Utwory z ostatniej płyty „Tango” osiągnęły 3-6 mln wyświetleń na YouTubie.

Scenę Perła Export rozgrzeje młody wokalista – Gverilla. Ten 23-letni raper już może pochwalić się prawie 3 milionami wyświetleń pod kawałkiem „Płynę”. W 2018 objawiła się jego debiutancka EPka „Element”, a już w tym roku ukaże się nowy album, gdzie na feacie pojawi się wiele popularnych artystów.

Na scenie zagości też laureat przeglądu Popkiller Młode Wilki 6 (2018r.) Siles. Utwory związanego z wytwórnią QueQuality rapera osiągają średnio po 2 miliony odtworzeni. W 2018 roku wraz z Janem-rapowanie i Zuzą Jabłońską nagrał utwór „Powiedz mi to w twarz”, który został odtworzony ponad 12 milionów razy! Na ten rok zapowiedziany jest jego debiutancki album.

Głównym artystą Sceny Perła Export będzie jeden z najpopularniejszych raperów ostatniego czasu – Sarius. Autor takich hitów jak „Wiking” (odsłuchany ponad 40 milionów razy w serwisie YouTube!), „Korona dziedzica”, „Wspaniały i Wielki” lub stworzonym przy współpracy ze artystą Szpaku „Dobry chłopak”. Poprzednia płyta „Antihype” zajęła 7 miejsce na OLisie, a najnowsza „Wszystko co złe” zmiotła konkurencje i podbiła listę, pokrywając się platyną.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2105293616435608/

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.