Konkurs Fotograficzny

plakat-konkurs-ok

Rusza konkurs fotograficzny „W roli głównej Warszawa”.

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa ogłaszają konkurs fotograficzny „W roli głównej Warszawa”. Zdjęcia konkursowe można zgłaszać w terminie od 15 lipca do 15 września 2013 roku. Nagrodami są aparaty fotograficzne i kursy fotograficzne oraz publikacja w wydawnictwie ”Location Guide”. Działanie zakończy się wystawą plenerową w Warszawie.

Celem konkursu jest wykorzystanie w pełni potencjału filmowego Warszawy, która może być znakomitym tłem zarówno dla ambitnych dokonań filmowych, jak i krótkich produkcji reklamowych. Może być zarówno planem rozgrywającej się akcji albo też bohaterem filmu – grać główną rolę i zapadać w pamięć widzów.

Organizatorzy chcą pokazać atuty Warszawy krajowym i zagranicznym producentom filmowym w taki sposób, jak widzą ją ci, którzy w niej mieszkają. Oryginalne i nieopatrzone ujęcia znanych miejsc, zakątki i zaułki odkryte przez nielicznych, najnowsze i najmodniejsze miejsca oraz zielone ostoje. Żeby światowi producenci chcieli kręcić w Warszawie trzeba im pokazać polską stolicę. A nikt nie zrobi tego lepiej niż jej mieszkańcy.

Warszawa może zagrać w filmie rolę miasta nowoczesnego, międzywojennego i socrealistycznego. Może być światową metropolią, przestrzenią industrialną lub pustą plażą z bujną roślinnością. Warszawa, jak każda wielka aktorka, może się zmieniać, ale potrzebuje dobrego agenta. Konkurs fotograficzny „W roli głównej Warszawa” ma spełnić taką rolę.

Zdjęcia konkursowe należy zgłaszać w terminie: 15 lipca- 15 września 2013 roku za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.konkursfoto.mckis.waw.pl.

Dodatkowo odbędzie się głosowanie internautów odbędzie się
od 1 do 15 października 2013 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, wśród nich aparaty fotograficzne i kursy fotograficzne. Do konkursu zapraszamy mieszkańców Warszawy (z chęci, z wyboru i z urodzenia), a jednocześnie pasjonatów fotografii. Każdy z uczestników może zgłosić fotografie w każdej z czterech kategorii: Warszawa historyczna, Warszawa zielona, Warszawa nowoczesna, Warszawa alternatywna i nieznana.

Nagrody ufundowali: Fuji Film oraz Akademia Fotografii – partner strategiczny konkursu.

Partnerami są: Polska Agencja Prasowa, Multikino, magazyn Stolica, Skarpa Warszawska, portal fotopolis.pl, Giełda Fotograficzna w klubie Stodoła.

Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Spisz, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, konkursfoto@mckis.waw.pl

Irena Staszczyk-Guzowska, Biuro Promocji Miasta, iguzowska@um.warszawa.pl

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.