Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Wystartował najładniejszy festiwal ekologiczny w Polsce

Zero waste, ogrodnictwo czy ekologia to aktualne tematy, którymi interesują się warszawiacy. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” także do nich nawiązuje. Może w nim zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. Na zgłoszenia czekamy do 7 lipca.

W tym roku już po raz 36. Warszawa daje mieszkańcom możliwość zazielenienia miasta. „Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego warszawiacy zgłaszają własne przydomowe ogródki i balkony, osiedlowe ogrody, a nawet ukwiecone okna i wspólnie dbają o wizerunek Warszawy. W ramach konkursu odbywają się bezpłatne warsztaty ogrodnicze, Rowerowe Rozdanie Roślin oraz możliwość skorzystania z porad warszawskiego eksperta ogrodniczego.

Warsztaty ogrodnicze

Komponowanie jadalnych bukietów oraz tworzenie mini ogródków to pierwsze z wydarzeń odbywających się podczas 36. edycji najbardziej zielonego konkursu w Polsce „Warszawa w kwiatach i zieleni”. W ramach konkursu, w Punktach Porad Ogrodniczych, warszawiacy mogę wziąć udział w bezpłatnych warsztatach (22 czerwca – przed Zachętą Narodową Galerią Sztuki, 29 czerwca  – w Ogrodzie Botanicznym podczas festiwalu Róż oraz 6 lipca) i rozpocząć swoją przygodę z hodowlą roślin, uprawą jadalnych kwiatów, pogłębić wiedzę ogrodniczą, czy zgłosić się do konkursu – „Warszawa w kwiatach i zieleni”.

„Warszawa w kwiatach i zieleni”

Zero waste, ogrodnictwo czy ekologia to aktualne tematy, którymi interesują się warszawiacy. „36. Warszawa w kwiatach i zieleni” także do nich nawiązuje. W konkursie może wziąć udział każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Warszawy, firma lub instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób. Ogrody będą nagradzane w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest też Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, który był propagatorem zazielenienia stolicy. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przyzna nagrody w następujących kategoriach: balkon, loggia i okno, ogródek przydomowy, tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej.

Dodatkowo zostanie przyznany tytuł „Mistera kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku oraz Nagroda Specjalna Warszawska Zarządu Głównego TPW za szczególne zasługi na rzecz krzewienia idei konkursu. Po raz pierwszy zostanie także wręczona Nagroda Za Najbardziej Zieloną Odpowiedź – czyli wpis w formularzu konkursowym swoją ulubioną roślinę.

Historia konkursu sięga czasów przedwojennych, kiedy zapoczątkował go prezydent Warszawy Stefan Starzyński. Wydarzenie zostało wskrzeszone w latach 70. Przez lata „Warszawa w kwiatach i zieleni” ewoluowała, żeby stać się największym i najładniejszym festiwalem w Polsce. Jedno się nie zmieniło – cały czas kluczowy jest konkurs, do którego każdy może zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. Zgłoszenia do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” można przesyłać do 7 lipca 2019r.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach.

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy

Partner: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.