Lalka też Człowiek

Gaspare_Nasuto_Pulcinella_di_Mare

VIII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych

Lalka też Człowiek

7-12 października 2013 r.

Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1 Warszawa

www.lalkatezczlowiek.eu

Już w najbliższy poniedziałek startuje festiwal Lalka Też Człowiek. W tym roku poza występami teatrów lalkowych z całego świata zobaczymy także wystawę lalek teatralnych z terenów Słowacji oraz nagrodzony na festiwalu ANIMATOR film animowany Chrisa Sullivana.

Program teatralny wzbogacą występy gości z Włoch i Hiszpanii. Do potwierdzonych uczestników festiwalu dołączyły kolejne, międzynarodowe grupy teatralne: Agrupación Señor Serrano oraz Gaspare Nasuto.

Ponadto, na czas trwania festiwalu salę wystawową Instytutu Teatralnego wypełnią lalkowe postaci z „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Na wystawie „Panoptikum Lalek albo faustowskie refleksje” zaprezentowane zostaną XIX i XX- wieczne słowackie lalki teatralne ze zbiorów Antona Anderle.

Mało znany jest fakt, że historię doktora, który zawarł pakt z diabłem przed Goethe’m opracowali przez wędrowni lalkarze, a jego postać była jednym z popularniejszych tematów ich przedstawień. Na wystawie zobaczyć będzie można słowackie marionetki z postaciami Fausta, Małgorzaty, Mefistofelesa, Wagnera, diabłów, aniołów, smoków, czarownic i innych fantastycznych stworzeń oraz animowany film Jana Švankmajera pt. „Faust” i fragmenty nagrań z występów teatru lalkowego Antona Anderle. Ekspozycji towarzyszyć będzie oprawa dźwiękowa w postaci „Fantazji faustowskiej” Henryka Wieniawskiego i muzyki metalowej grupy Cradle of Filth.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.