Otwarcie Mini Parku Miniatur

zaproszenie_otwarcie

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego zaprasza na uroczyste otwarcie Mini Parku Miniatur w dniu 3 lipca 2014 r. o godz. 11:00 do Amfiteatru w Parku im. J. Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17.

Po otwarciu zapraszamy na zwiedzanie Mini Parku, które poprowadzą konsultanci historyczni projektu oraz na konferencję prasową.

Na terenie przy amfiteatrze do końca października br. wystawione będą zbudowane dotychczas makiety (w skali 1:25) cennych zabytków Warszawy, które (z jednym wyjątkiem) nie dotrwały do naszych czasów. W Mini Parku zwiedzający będą mogli podziwiać Wielki Salon i Żelazną Bramę z Ogrodu Saskiego, budynek Giełdy Warszawskiej z ul. Królewskiej, Pałac Karasia z Krakowskiego Przedmieścia, Gościnny Dwór z placu Żelaznej Bramy i Pałac Lubomirskich z momentu jego przesuwania w roku 1970. W sierpniu dołączy makieta Pałacu Kronenberga z placu Małachowskiego. Poza miniaturami obejrzeć będzie można towarzyszące im przykładowe elementy otoczenia z epoki, jak np. tramwaj konny, latarnie gazowe czy figurki ludzi. Przy każdej makiecie znajdzie się tablica informacyjna z historią danego obiektu. Będą również plansze z planem Warszawy, na których zaznaczone będą historyczne lokalizacje budynków. W namiocie ustawionym przy wejściu do Mini Parku otrzymać będzie można materiały edukacyjne oraz zaopatrzyć się w rozliczne pamiątki. W każdą niedzielę na zwiedzających będą czekać przewodnicy, którzy w ciekawy sposób opowiedzą o dawnej Warszawie.

Mini Park będzie udostępniony dla zwiedzających codziennie od 5 lipca do 31 października w godzinach 10:00 – 19:00

Patronat honorowy Mini Parku: Rada i Zarząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

Patronat medialny Mini Parku: Radio PLUS Warszawa.

Partnerami projektu Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego są:

Fundacja “Warszawa1939.pl”
Stowarzyszenie „Saski 2018”

Miesięcznik „Stolica”

Więcej informacji:

www.miniaturymazowieckie.pl

www.facebook.com/parkminiatur

Rzecznik prasowy:

Jarosław Zieliński,

tel. kom. 502 033 561, mail: jarek.zielinski@varsaviana.pl

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

Biuro i pracownia:
ul. Myśliborska 53/18

03-128 Warszawa

tel. 22.300.48.48

e-mail: biuro@miniaturymazowieckie.pl

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.