POSUL – wykład Warszawa Tadeusza Konwickiego i promocja książki “Tadeusz Konwicki – cudzoziemiec tranzytowy”

Już w najbliższy poniedziałek 20 listopada o godz. 19 z hakiem odbędzie się kolejny bezpłatny wykład POSUL – Praskiego Otwartego Samozwańczego Uniwersytetu Latającego.

Wykład, zatytułowany Warszawa Tadeusza Konwickiego i promocja książki “Tadeusz Konwicki – cudzoziemiec tranzytowy”, poprowadzi Lidia Sadkowska-Mokkas.

O Tadeuszu Konwickim: o nakładaniu się planów Wilna i Warszawy, kresowych korzeniach, epizodzie gliwicko-krakowskim; o mocno wyeksponowanych w twórczości autora „Małej apokalipsy” akcentach autobiograficznych; o sposobach budowania swoistej „mitologii” miasta, kolejnych adresach warszawskich, ulubionych stołecznych trasach; o obrazie Warszawy wyłaniającym się z książek oraz filmów Konwickiego; o dynamice powojennego życia literackiego stolicy; o polityczno-społecznych uwikłaniach, przyjaźniach, fascynacjach i rozczarowaniach; – współtworzeniu enklaw wolności słowa i ducha, o nieformalnych zasadach obowiązujących przy stolikach w Czytelniku i u Bliklego, o przesłaniu intelektualno-duchowym zawartym w dziele Konwickiego oraz nieodpartym uroku „konwicczyzny”.

Lidia Sadkowska-Mokkas to polonistka, dziennikarka, licencjonowana przewodniczka po Warszawie, entuzjastka miasta, autorka zbioru szkiców „Przystanek Warszawa. Subiektywny przewodnik literacki”, monografii „Warszawa skamandrytów”, pierwszej biografii autora „Czytadła” i reżysera „Salta”:  „Konwicki. Cudzoziemiec tranzytowy”.

Więcej o wydarzeniu można dowiedzieć się pod adresami:

https://www.facebook.com/events/362760457508080

oraz

http://www.posul.waw.pl/2017/11/Warszawa-Tadeusza-Konwickiego-cudzoziemca-tranzytowwego.html

WSTĘP: WOLNY

Miejsce: ul. Stalowa 46, kawiarnia “To Się Wytnie”

Wykłady odbywają się pod patronatem Miesięcznika Stolica i Związku
Stowarzyszeń Praskich

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.