Pracuj w Wileńskiej

„Pracuj w Wileńskiej”, czyli wsparcie na lokalnym rynku pracy

Galeria Wileńska rozpoczyna realizację ambitnego celu, będącego częścią strategii CSR Unibail-Rodamco. Szeroko zakrojony program będzie polegał na wsparciu szczególnie młodych ludzi z warszawskiej Pragi Północ w podnoszeniu zawodowych kwalifikacji, a w konsekwencji w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia.

„Pracuj w Wileńskiej” to najważniejsze tegoroczne przedsięwzięcie właściciela i zarządcy Galerii, doskonale wpisujące się w dotychczasowe działania na warszawskiej Pradze Północ. Zainteresowanie lokalną społecznością i utrzymywanie z nią więzi poprzez rozmaite akcje edukacyjno-rozrywkowe od lat stanowi trzon aktywnej obecności Galerii Wileńskiej na prawym brzegu Wisły. Tegoroczna inicjatywa jest jednocześnie ważnym elementem nowej, zaplanowanej do 2030 roku strategii CSR Unibail-Rodamco.

Tworzenie lepszych miejsc

– Właśnie ogłosiliśmy długoterminowy plan zrównoważonego rozwoju dla całej Grupy. Głównym jego celem ma być ochrona środowiska i zmiany postaw ludzi na bardziej zaangażowane. Postanowiliśmy podjąć szereg działań na rzecz ekologii oraz lokalnych społeczności – mówi Jakub Skwarło, dyrektor operacyjny Unibail-Rodamco na Europę Centralną. – Do 2030 roku chcemy zmniejszyć aż o połowę emisję dwutlenku węgla, a także wspierać lokalne zatrudnienie poprzez nasze centra handlowe, co pozytywnie wpłynie na rozwój ekonomiczny najbliższego sąsiedztwa – dodaje Jakub Skwarło.

„Pracuj w Wileńskiej” to polska wersja społecznego programu „UR for Jobs”, wdrażanego w kilku europejskich krajach. W tym roku program obejmie kolejnych 15 centrów handlowych, w tym także Galerię Wileńską.

– Program zakłada trzy podstawowe cele: społeczny, wewnętrzny i zewnętrzny. Pierwszy z nich to wzrost zatrudnienia wśród młodych osób, drugim jest zaangażowanie naszych pracowników we wspólne zadania, a trzecim jest zbudowanie pozytywnych relacji z naszymi partnerami – najemcami, dostawcami, kontrahentami oraz lokalnymi instytucjami – mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej.

W ramach inicjatywy zaplanowano szkolenia skierowane do młodych ludzi w wieku do 35 lat, które odbędą się w terminie od 15 do 18 maja. Pracownicy Unibail-Rodamco włączą się w szereg działań, przewidzianych dla przyszłych pracowników, na zasadzie wolontariatu.

Edukacja i zawodowy rozwój

– Z początkiem kwietnia rusza rekrutacja na szkolenia, do końca miesiąca osoby chętne mogą zarejestrować się na platformie: www.pracujwwilenskiej.pl. Planujemy przeszkolić między 50 a 60 osób. Podczas szkoleń, trwających minimum sześć godzin w kilkuosobowych grupach, odbędą się m.in. rozmowy z doradcami zawodowymi, zostaną przedstawione oferty pracy od naszych najemców biorących udział w projekcie, a także rozmowy rekrutacyjne, które również będą miały miejsce 19 maja podczas Targów Pracy – dodaje Marta Chojnacka.

Struktura warsztatów obejmie takie zagadnienia, jak komunikacja, obsługa klienta, ale także oprowadzenie po galerii, a w szczególności zapoznanie z ofertą najemców-partnerów programu, którzy zaoferują miejsca pracy dla przyszłych pracowników. Obecnie udział w projekcie zadeklarowały takie marki, jak: Carrefour, Mohito, Reserved, Sinsay, Cropp, House, Venezia, Unisono, Twoje Soczewki, McDonald’s, Dominium Pizza, Amrit Kebab, KFC, Burger King, Sizeer oraz GO Sport, a także firmy usługowe operujące na terenie Galerii Wileńskiej: Badford i Solid Security.

Finalnie pracę w warszawskiej galerii ma znaleźć co najmniej 15 osób na minimum sześć miesięcy. Partnerstwo w projekcie zadeklarowały takie organizacje pozarządowe, jak Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” oraz Stowarzyszenie Otwarte Drzwi.

Zatrudnienie skrojone na miarę

Oferta pracy będzie zróżnicowana, począwszy od branż takich, jak sprzedaż detaliczna, catering, ochrona, sprzątanie, dostawy i logistyka, aż po dział budowlano-konstrukcyjno-remontowy Galerii Wileńskiej. Jednym z kluczowych elementów programu będzie włączenie się w ramach wolontariatu pracowników Unibail-Rodamco, którzy zaangażują się w organizację Targów Pracy, a także przeprowadzą przez proces rekrutacji osoby zainteresowane zatrudnieniem na terenie Galerii.

Program będzie szeroko komunikowany, w tym w kanałach cyfrowych Galerii Wileńskiej, w komunikacji miejskiej, poprzez spoty w radiu oraz ulotki dystrybuowane m.in. w lokalnych urzędach. Cała inicjatywa została objęta patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ.

Tysiące miejsc pracy dla młodych

„UR for Jobs” uruchomiony został pilotażowo pod koniec 2015 roku w trzech krajach – Francji, Hiszpanii i Holandii. Dotychczas zostało przeszkolonych 106 młodych osób, stworzono 31 nowych miejsc pracy, uczestniczyły w nim 84 firmy oraz w ramach wolontariatu zaangażowało się 86 pracowników pomysłodawcy projektu. To ważna inicjatywa społeczna, bowiem w Europie aż 20 procent młodych ludzi do 25. roku życia jest bezrobotnych.

Docelowo, do końca 2020 roku, program „UR for Jobs” ma być wdrożony we wszystkich centrach handlowych Unibail-Rodamco, których obecnie w całej Europie jest 73. Założeniem jest kreowanie co roku 1 000 nowych miejsc pracy. W tym roku program zostanie uruchomiony we Francji, Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Austrii, Szwecji i w Polsce.

Obecnie w centrach Unibail-Rodamco zatrudnionych jest 65 000 osób, a handel detaliczny plasuje się na pierwszym miejscu pod względem liczby ofert pracy na europejskim rynku.

***

Cztery filary nowej strategii Unibail-Rodamco

„Mniej emisji dwutlenku węgla, lepsze budynki” – w efekcie zredukowanie śladu węglowego z budowy nowych obiektów deweloperskich o 35 proc. i o 70 proc. z działań już istniejących obiektów poprzez zastosowanie oświetlenia opartego w 100 proc. na technologii LED i zielonej elektryczności.

„Mniej zanieczyszczający transport, lepsza komunikacja” – w efekcie zredukowanie o 50 proc. śladu węglowego w wyniku wybierania zrównoważonych form transportu przez klientów i pracowników centrów handlowych należących do Grupy.

„Mniejsze lokalne bezrobocie, lepsze społeczności” – celem wsparcie zatrudnienia lokalnych społeczności poprzez międzynarodowy program UR for Jobs, implementowany w poszczególnych centrach.

„Mniej odgórnych zarządzeń, więcej wspólnej siły” – celem zaangażowanie pracowników całej Grupy Unibail-Rodamco w działania CSR na zasadach wolontariatu.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.