Rozmaitości grudniowe

Stolica_12-2013_okl

Mazowsze dla turystów

30 października przyznano nagrody w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2013”. Wśród nagrodzonych znalazły się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Fryderyka Chopina i Szlak Książąt Mazowieckich.

Kino Konesera

Sieć kin Helios w całym kraju (w Warszawie należy do niej kino Femina) zaprasza na cykl Kino Konesera. Przez najbliższy rok w tych placówkach wyświetlane będą niszowe, niebanalne i inteligentne filmy, a po seansach dyskusje z widzami poprowadzi znany krytyk Tomasz Raczek. Więcej na www.helios.pl.

Lutosławski i Ludzki wymiar

W Domu Artysty Plastyka przy Mazowieckiej prezentowana jest wystawa „Lutosławski – źródło inspiracji”, na której można zobaczyć dzieła 30 malarzy i rzeźbiarzy zainspirowane muzyką kompozytora. Po jej zamknięciu zostanie otwarta wystawa rzeźby „Ludzki wymiar” dedykowana mieszkańcom Syrii i poruszająca tematy humanizmu i humanitaryzmu sztuki oraz „posłannictwa” i odpowiedzialności artysty. „Lutosławski – źródło inspiracji” – do 17 grudnia; „Ludzki wymiar” – 17 grudnia 2013-13 stycznia 2014.

Spotkania kochanków

W Galerii Van den Berg przy Emilii Plater 12 Julita Malinowska pokazuje swoje obrazy na wystawie „Kochanków spotkania”. Artystka maluje osoby, samotne lub w grupach, na tle minimalistycznego tła, pozostawiając miejsce dla wyobraźni i interpretacji przedstawianych scen. Do 18 grudnia.

Nie do pary

„Street Warsaw – nie do pary?” w Starej Galerii ZPAF na placu Zamkowym to ekspozycja wieńcząca cykl warsztatów, podczas których uczestnicy fotografowali niekiedy zabawnie niedopasowane miejsca i sytuacje w przestrzeni miejskiej. Do 30 grudnia.

Ukryta rzeczywistość

W Galerii Stara Prochownia przy ul. Boleść 2 można oglądać wystawę malarstwa i rysunków „Ukryta rzeczywistość”, na której znalazły się prace Ryszarda Ługowskiego, Pawła Mostowskiego, Elizy Nadulskiej i Dariusza Skwarcana. Do 30 grudnia.

Inspirowane Herbertem

Galeria Grafiki i Plakatu przy ul. Hożej 40 zaprasza na wystawę 21 obrazów autorstwa ilustratorki i malarki Elżbiety Gaudasińskiej inspirowanych 21 utworami Zbigniewa Herberta. Do stycznia 2014 r.

Dzieje Galerii Foksal

Z okazji 50-lecia swojego istnienia Galeria Foksal przygotowała ekspozycję „Z prawdopodobieństwem, że ktoś zobaczy”. Zostały na niej pokazane projekty wystaw, katalogi, fotografie i inne materiały archiwalne galerii. Do 3 stycznia 2014.

Zmiana w Galerii Raster

Zmianie uległ termin zamknięcia wystawy Olafa Brzeskiego w Galerii Raster, o której pisaliśmy w ostatnim numerze „Stolicy”. Ekspozycja potrwa do 1 lutego 2014.

Labirynt Światła

W parku przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ponownie zalśnił kolorowy Labirynt Światła inspirowany „Alicją w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla.
Do 15 marca 2014 r.

Z ziemi włoskiej do Polski

Niedługo w Galerii Delfiny przy ul. Smulikowskiego 10/2 nastąpi otwarcie wystawy prac współczesnego artysty włoskiego. Marco Angelini w swoich instalacjach i rzeźbach zwraca uwagę na związki łączące Polskę i Włochy. Na wernisażu – 14 grudnia – aktor Jan Kozaczuk zaprezentuje swój monodram „Na pniu”, inspirowany „Lolitą” Nabokova. 15-20 grudnia.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.