Swoją Drogą – wystawa Magdaleny Hajnosz

Magdalena Hajnosz posiadła umiejętność eliminowania codzienności. Posługując się narzędziami niewyrafinowanymi, we wszechobecnej szarości wycina drzwiczki i okienka, za którymi pejzaże niezwykłe budzą ciekawość Na pozór nierzeczywiste i trudne do zauważenia w naszej pogoni za straconym czasem zostały zapamiętane i przez Magdalenę zarejestrowane dzięki jej niespotykanej umiejętności wybrania właściwego kadru z nieustannej rzeki krajobrazu.

Po wystawie LAS opowiadającej o leśnych wnętrzach czas na wyjście z ich strefy w rozległe otwarte przestrzenie.

Obrazy zapraszają nas pastelowo do wejścia w okolice, przez które być może przemknęliśmy nieuważnie, poprzez szarzejące, oddalone, obiecujące egzotyczną burzę horyzonty do spotkania z nieuniknionym czyli upadku światła w ciemności poprzedzone jak co dzień obłudą zmroku, zilustrować bez pośpiechu przywiezioną ze sobą podróż w niedaleko. Jest o czym wszakże opowiadać. I gdziekolwiek tę opowieść będzie można spotkać, w pomieszczeniu dużym czy niewielkim, jedno jest pewne: znajdzie się tam świetnie na przekór powszechnemu dziś zaleceniu o malarstwie które pasuje wnętrza.

Pozostałe obiekty ekspozycji należy pozostawić do oceny obserwatorom, koneserom i przechodniom którzy znaleźli kilka chwil aby odpocząć od dnia i wybrać się swoją drogą na przechadzkę wśród kreacji krajobrazów Magdaleny Hajnosz, jej kolejnej wystawy prezentowanej w Muzeum Ziemi.

Patryk Halkiewicz

www.magdalena-hajnosz.art.pl

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.