Targi Świadomych Wydawców

n

8 – 10 maja

Państwo Miasto ul. Generała Andersa 29

To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Pomysł, by w jednym miejscu zebrać wydawców niezależnych, niszowych, ale przede wszystkim – świadomych roli dobrej literatury – zrodził się w odpowiedzi na coraz bardziej dotkliwy brak księgarń, w których czytelnik może znaleźć nie „bestsellery”, „hity” i „nowości”, lecz książkę prawdziwą, wydaną dlatego, że komuś wydała się ważna i potrzebna, książkę wybraną nieprzypadkowo, z myślą o Czytelniku, nie o kliencie.

Targi Świadomych Wydawców to także forum wymiany myśli, pomysłów, miejsce do debaty na temat rynku książki i czytelnictwa.  Tutaj poznasz ludzi, którzy zajmują się książką, bo taki był ich wybór. Ludzi, dla których książka to coś więcej niż produkt, który ma termin przydatności, podlega modzie, który sprzedaje się na wagę czy w promocji -50% jak końcówkę kolekcji.

Facebook/event

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH 8-10 maja 2015 r.

Piątek 08.05.2015

18.00 Kupuj świadomie, czyli gdzie po książki. Zakupowy poradnik dla czytelników. Podpowiadają wydawcy.
19.00 Biblioteka czy salon gier? Dlaczego biblioteki nie kupują książek. Dyskusja i wymiana doświadczeń.
20.00 “Miasto Czytane w Państwie. Każde miasto ma swoją historię do opowiedzenia”. Literatura jako alternatywny przewodnik – wskazówki dla podróżujących. Spotkanie interdyscyplinarne. Artystyczne czytanie fragmentów książek wydawnictwa Claroscuro – Reda Haddad.

Sobota 09.05.2015

12.00 Spotkanie z Joanną Rudniańską, autorką książki dla dzieci “Kotka Brygidy”. Wydawnictwo Pierwsze.
13.00 Spotkanie z tłumaczką, Radosławą Janowską-Lascar, autorką przekładu
dwóch powieści rumuńskich: Luciana Dana Teodorovici “Matei Brunul” i Cristiana Teodorescu “Medgidia, miasto u kresu”. Wydawnictwo Amaltea.
14.00 Literatura portugalskojęzyczna w przekładzie. Spotkanie z Zofią Stanisławską, tłumaczką m.in. P. Coelho, Pepeteli i J. Saramago.
15.00 „KTO?” – 21 zagadek wierszem o polskich naukowcach. Prezentacja twórczości Alx z Poewiki. Fundacja Duży Format
16.00 Spotkanie z M. Zelwan (Sakowicz) [praobrazy] i P. Orłem (Orzełem) [ostatnie myśli, arkusz], prowadzenie Karol Samsel
17.00 “Egzuwia Egzekwie” spotkanie z Jarosławem Jabrzemskim, współczesnym autorem poezji. Fundacja Duży Format
18.30 Rynek książki – bagno i trzy metry mułu. Jak się z niego wydostać? Czy ustawa o stałej cenie książki jest rozwiązaniem i dla kogo? Debatę z udziałem przedstawicieli ogniw łańcucha książki poprowadzi Sylwia Czubkowska (Dziennik Gazeta Prawna)

Niedziela 10.05.2015

11.30 Imprezka czytelnicza dla dzieci “Rysuję książkę” . Wydawnictwo Pierwsze
13.00 Spotkanie z Agnieszką Waszak, poetką, ilustratorką, malarką – autorką wydanej przez siebie książki „Pora słońca, czas księżyca”. (spotkanie dla dzieci) Wydawnictwo Aga-Wa
14.00 Spotkanie z Karolem Samselem [prawdziwie noc, więdnice] i Adamem Zdrodowskim [47 lotów balonem], prowadzenie Eliza Kącka
15.00 Projektowanie okładek jako sztuka komunikacji z czytelnikiem. O zawodzie grafika opowie Grzegorz Mieczkowski, Wydawnictwo C2
17.00 Wszystko, co chciałbyś wiedzieć, ale bałeś się zapytać. Twarzą w twarz z przedstawicielami ogniw łańcucha książki.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.