TEATR W BARACH MLECZNYCH

prasowy-teatr

Teatr Pijana Sypialnia i Bar Prasowy mają zaszczyt zaprosić na inaugurację projektu TEATR W BARACH MLECZNYCH. 

Teatr da się robić wszędzie 🙂 Projekt TEATR W BARACH MLECZNYCH Teatru Pijana Sypialnia, to kolejny krok w oswajaniu nieteatralnych miejsc. Będziemy jeszcze bliżej naszych widzów.

Kwietniowa odsłona TEATRU W PRASOWYM jest jednocześnie początkiem TEATRU W BARACH MLECZNYCH, projektu artystów Teatru Pijana Sypialnia.
W najbliższych miesiącach odwiedzimy bary mleczne na terenie Warszawy. Raz w miesiącu zwykła stołówka zamieni się w teatr z prawdziwego (?) zdarzenia. Bary mleczne, to miejsce bardzo codzienne, zwyczajne. Chcemy, żeby wyjście do teatru razem z przyjaciółmi i rodziną – stało się codzienną, naturalną sprawą.

Będziemy pokazywać spektakle z repertuaru naszego teatru. Przeniesiemy się razem z “Osmędeuszami” do przedwojennej i tajemniczej Warszawy Mirona Białoszewskiego, w “Wyjowisku” wyczarujemy sielską krainę muzyki Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki, roztańczymy się polką i walczykiem na “Nauce tańców warszawskich”.

————————–———–
“OSMĘDEUSZE”
MIRON BIAŁOSZEWSKI

Nie bez przyczyny „Osmędeuszy” nazywa się „współczesnymi Dziadami”. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Miejsce niezwykłe. Spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami niejako wywołują duchy dziwnych postaci z przeszłości.

Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera – Sylwestra. Ale uwaga! Mówi się, że w okolicy zjawiła się Katakumbowa, czyli tajemnicza władczyni cmentarza. Sylwester musi mieć się na baczności. W miarę, jak opowieść nabiera tempa, nic nie jest już pewne. Fakty mieszają się z legendami i plotkami.

Przedwojenna Warszawa opisana przez Mirona Białoszewskiego w „Osmędeuszach” tańczy i śpiewa. Świat złodziejaszków, handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków jest niezwykle zaskakujący i zabawny. W Jarmarczny klimat warszawskich ulic niezauważalnie wkrada się rutyna dnia codziennego.

KONCEPCJA INSCENIZACJI
Ziuta Zającówna
DYREKTOR MUZYCZNY
Daniel Zieliński
REŻYSERIA
Stanisław Dembski

AKTORZY
Katarzyna Lasota, Karolina Lichocińska, Sławomir Narloch, Jakub Pawlak, Sebastian Słomiński
AKOMPANIATOR
Wojciech Gawrych
————————–———————
WSTĘP WOLNY
Rezerwacja bezpłatnych zaproszeń: teatrps@gmail.com lub odbiór osobisty w kasie Prasowego!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.