Tydzień przedsiębiorcy w ZUS

Tydzien_Przedsiebiorcy

Od 18 do 22 listopada Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy. W tych dniach placówki I Oddziału ZUS w Warszawie przyjmować będą dłużej, oczekując na przedsiębiorców chcących skorzystać z porad ekspertów. Dowiemy się, m.in. o tym, jak korzystać z nowej wersji programu Płatnik, dlaczego warto posiadać konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a także na jakich zasadach można skorzystać z ulg i umorzeń w spłacie zaległych składek oraz z abolicji składkowej.

W ciągu tygodnia każdy przedsiębiorca, który skieruje swe kroki do placówki ZUS, uzyska kompleksowe informacje o wszystkich dostępnych instrumentach ułatwiających spłatę zadłużenia względem ZUS. Prowadzący działalność gospodarczą dowie się, czy może ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności, czy właściwsze w jego przypadku może być odroczenie płatności. Nie zabraknie informacji o abolicji składkowej: kto, w jaki sposób i po spełnieniu jakich warunków może liczyć na umorzenie należności. Przedsiębiorcy, którzy rozważają możliwość skorzystania z usług firm oferujących outsourcing pracowników będą mieli możliwość porozmawiać o tym, jak nie dać nabrać się na „usługi” nieuczciwych pośredników.

W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy dowiemy się także, jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w placówce, a więc jak efektywnie korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych: e-płatnika PUE (alternatywy zarówno dla programu Płatnik, jak i comiesięcznych wizyt w oddziale ZUS), czy zusomatów (urządzenia te dają możliwość złożenia dokumentów w ZUS o każdej porze dnia i nocy). Przedsiębiorcy, którzy nadal korzystają z tradycyjnej wersji programu Płatnik, dowiedzą się o istotnych zmianach, które wchodzą w życie w listopadzie. Tydzień Przedsiębiorcy będzie także sposobnością do założenia profilu płatnika na PUE dla tych wszystkich, którzy dotąd nie zdążyli tego zrobić.

Przy specjalnie przygotowanych stanowiskach w I Oddziale ZUS w Warszawie i w Inspektoratach: Warszawa-Wola, Warszawa-Ochota i Warszawa-Żoliborz na przedsiębiorców będą czekali nie tylko eksperci ZUS, ale także pracownicy urzędów skarbowych, urzędów pracy, urzędów gmin, Centrów Przedsiębiorczości i Państwowej Inspekcji Pracy (szczegółowy harmonogram poniżej). Nie zabraknie także przydatnych poradników, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Patronat nad akcją objął Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej szczegółów na temat akcji na stronie zus.pl/tydzienprzedsiebiorcy

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.