Warszawa i Warszawka w muzeum Karykatury

Warszawskie_mosty

Dla poprawienia humoru i oderwania myśli od zmieniającej się pory roku zapraszamy na wystawę w Muzeum Karykatury (ul. Kozia 11):

WARSZAWA I WARSZAWKA
CZYLI DOBRZE I LEPIEJ O NASZEJ STOLICY

Czasem by spojrzeć na jakieś zagadnienie z innej perspektywy, potrzeba dystansu. W tym wypadku mówimy o dystansie w sposób dosłowny. Dlaczego? Ponieważ prace na konkurs rysunku satyrycznego „Warszawa i Warszawka czyli dobrze i lepiej o naszej stolicy”, napływały ze wszystkich stron nie tylko naszego miasta czy kraju, ale i świata. Wśród autorów znaleźli się artyści z Luksemburga, Ukrainy, Włoch a nawet z… Chin. Co ciekawe, to właśnie z Azji dotarła do nas pierwsza karykatura. Na rysunku skośnooka Syrenka Warszawska obcina łeb industrialnemu smokowi. Takiej Syrenki jeszcze nikt z nas nie widział…

Jury w składzie: Jacek Fedorowicz (rysownik, aktor, satyryk) oraz Maciej Pietrzyk (rysownik, aktor) pod przewodnictwem Zygmunta Zaradkiewicza – Dyrektora Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie, miało wyjątkowo trudne zadanie, by spośród kilkuset nadesłanych prac, wybrać te najlepsze.

Po burzliwych naradach Grand Prix przyznano naszemu sąsiadowi z Ukrainy – Vladimirowi Kazanevsky’emu, a pierwszą nagrodę – polskiemu rysownikowi – Jerzemu Fedro.

Wystawę pokonkursową „Warszawa i Warszawka czyli dobrze i lepiej o naszej stolicy” będzie można oglądać w muzeum od 17 września 2013 do 10 listopada 2013.

więcej informacj na stronie muzeumkarykatury.pl

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.