WARSZAWO,TAŃCZ!

 

WARSZAWSKIE MUZEUM TAŃCA na Scenie Ośrodka ZAWIROWANIA

Warszawskie Muzeum Tańca prezentuje dorobek Pionierów Tańca Modern z lat 1918 – 1939, w interpretacji obecnie tworzących w stolicy tancerzy i choreografów.

Marta Kosieradzka inspirowała się postacią Tacjanny Wysockiej, której życie toczyło się pomiędzy dwoma miastami – Warszawą i Petersburgiem. W etiudzie pokazana jest jako natchniona i egzaltowana artystka, zafascynowana Izadorą Duncan, a zarazem twórczyni sztuki kabaretowej i rewiowej.

Bartek Woszczyński w przybliża trzy najbardziej znaczące okresy życia Marie Rambert. Nadał im unikalny styl choreograficzny. Jako absolwent założonej przez Marie The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie wcielił się w rolę jej ucznia.

Sonię Egner w postaci Haliny Szmolcówny najbardziej zainspirowała barwność i różnorodność życia artystki oraz szybki rozwój jej kariery. Halina. Romantyczne role, romantyczne życie i romantyczna śmierć. Brzmi jak idealny scenariusz do filmu o wybitnej primabalerinie – mówi Sonia.

Etiuda przygotowana przez Artura Grabarczyka jest współczesną interpretacją twórczości Feliksa Parnella. Punktem odniesienia są zainteresowania estetyczne i fantazje artystyczne Parnella. Pracując z bazą zdjęć oraz księgą dzienników, skupia się na podobieństwach i różnicach między nim a Feliksem Parnellem.

Iwona Wojnicka w swojej etiudzie odnosi się do fragmentu biografii tanecznej Poli Nireńskiej. Osią etiudy jest wewnętrzny konflikt Poli, który Iwona Wojnicka odnalazła we wspomnieniach artystki: …moje rodzinne tradycje były w konflikcie z tym, czego nauczała Wigman.

Feliks Parnell // Artur Grabarczyk
Halina Szmolcówna // Sonia Egner
Pola Nireńska // Iwona Wojnicka
Tacjanna Wysocka // Marta Kosieradzka
Marie Rambert // Bartosz Woszczyński

Kierownik artystyczny: Iwona Wojnicka
Reżyseria Przestrzeni i świateł: Roman Woźniak
Wizualizacje: Marta Kawecka, Wiktor Podgórski
Muzyka: India Czajkowska, Rafał Smoliński, Wiktor Podgórski
Kierownik produkcji: Joanna Stasina

Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22, Warszawa
10 listopada 2018, godzina 19:00
WSTĘP WOLNY

ZAPRASZAMY

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.