Wilanów Jazz 2017

GWIAZDY JAZZU W WILANOWIE

WILANÓW JAZZ 2017

Stolica spis

Warszawiacy pokochali jazz w plenerze. Letnie spotkania z tą muzyką cieszą się ogromną popularnością. Sukcesy frekwencyjne koncertów, żywiołowe reakcje publiczności wilanowskiej i zainteresowanie artystów skłoniły dzielnicę Wilanów do zorganizowania w tym roku kolejnej edycji Festiwalu Wilanów Jazz 2017.

Po pięciu latach festiwalu Wilanów Jazz All Stars nadszedł czas by coś zmienić, odświeżyć – zaczynając od osadzonej w tradycji, ale lekko pompatycznej nazwy, która została skrócona do WILANÓW JAZZ. Nadal jest to festiwal dawno odkrytych gwiazd i supernowych, ale zmieniła się formuła koncertów. Skrócony został dystans do artystów, a atmosfera stała jeszcze bardziej przyjazna, niemal rodzinna.

WILANÓW JAZZ  to festiwal wybitnych indywidualności, niekwestionowanych gwiazd sceny jazzowej w Polsce i na świecie, najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia i projektów specjalnych. Na program tegorocznej edycji składa się cykl pięciu koncertów wybitnych artystów, laureatów wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, występujących na największych i najbardziej prestiżowych scenach jazzowych.

Dwa z tych koncertów już się odbyły. 9 lipca wystąpiła Lora Szafran z piosenkami nieodżałowanego Leonadra Cohena, zaś 16 lipca bracia Oleś z Antonim Gralakiem w awangardowym programie z płyty Primitivo.

Bracia Oleś i Antoni Gralak, fot. Grzegorz Krawczak

Antoni “Ziut” Gralak, fot. Grzegorz Krawczak

Przed nami – w niedzielę, 30 lipca – koncert Łukasza Ojdany (RGG). To fenomenalny młody pianista debiutujący w solowym projekcie stworzonym specjalnie dla Wilanów Jazz. W sierpniu odbędą się dwa koncerty – nowy program z płyty Hourglass zaprezentuje Szymon Łukowski Quintet z gościnnym udziałem austriackiego gitarzysty Johannesa Rieplera, a we wrześniu wystąpi trio Agi Derlak – laureatki Fryderyka 2016 w kategorii Jazz – Fonograficzny Debiut Roku.

Artur Buczyński zastępca burmistrza Dzielnicy Wilanów, kreatora festiwalu podkreśla, iż „Tegoroczna odsłona pozwala zadowolić wytrawnych fanów jazzu jak i początkujących amatorów tej muzyki. Jesteśmy otwarci na różne gatunki muzyczne.

Bardzo się cieszę, że wilanowskie koncerty jazzowe znalazły godne miejsce na mapie stolicy”.

Koncerty odbywają się na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie. Start o godz. 19.00. Wstęp na wszystkie koncerty w ramach festiwalu jest wolny.

HARMONOGRAM:

30 lipca – Łukasz Ojdana, projekt specjalny

6 sierpnia – Szymon Łukowski Quintet feat. Johannes Riepler, Hourglass

17 września – Aga Derlak Trio, Healing

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Partnerzy i sponsorzy: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Centrum Kultury Wilanów, Eko Natolin / Griffin Real Estate, Bricoman, Rowiński – Wajdemajer ASO Audi, Plum Events.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.