wystawa fotografii w PAN Muzeum Ziemi

Sierpówki, fot. Krzysztof Maliszewski

Sierpówki, fot. Krzysztof Maliszewski

NASZE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ

wystawa fotografii w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie

8 lipca – 28 sierpnia 2016

Grażyna Dąbrowska, Iwona Kowalska, Cezary Krawczyński, Adam Pieliński, Agnieszka Pietrzak, Grzegorz Skrzyński, Barbara Studencka, Roksana Maćkowska, Krzysztof Maliszewski, Dariusz Nast, Kurator wystawy: Marek Wierzbicki

Wystawa prezentuje piękno polskiej przyrody uwiecznione na fotografiach, wykonanych przez pracowników PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Jest to już druga edycja Naszych spotkań z przyrodą, którą mamy zaszczyt Państwu przedstawić. Tym razem spośród 121 zgłoszonych prac wyłoniono 41 najlepszych fotografii 10 autorów. Uzupełnieniem wystawy jest prezentacja filmów przyrodniczych autorstwa Krzysztofa Maliszewskiego i Marka Wierzbickiego.

Nasze spotkania z przyrodą mówią o tym, że szansę na obcowanie z cudami natury mamy na wyciągnięcie ręki, nawet w tak, z pozoru, niegościnnym miejscu, jak duże miasto, czy jego najbliższe otoczenie. Czasami wystarczy na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy, a czasem trzeba mieć po prostu trochę szczęścia i znaleźć się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze.

My mamy też to szczęście, że dane jest nam pracować w jednym z najpiękniejszych zakątków Warszawy, usytuowanym na terenie porośniętej drzewami Skarpy Warszawskiej. Obok wszędobylskich wiewiórek i sikorek, można tutaj spotkać wiele rzadkich gatunków roślin, zwierząt oraz grzybów. W bliskim sąsiedztwie gniazdują między innymi dzięcioły zielone i sowy uszate, a czasem pojawiają się nietypowi w wielkim mieście goście, jak lisy czy kuny. Ten codzienny kontakt z naturą stanowi doskonałą inspirację dla naszych własnych obserwacji przyrodniczych i wędrówek z aparatem w ręku po bliższych i dalszych rejonach naszego kraju. Z czasem „nasze fotografowanie przyrody” przerodziło się w pasję, bez której trudno byłoby nam żyć. Pasję, która jest bardzo zaraźliwa i silnie uzależniająca.

PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Al. Na Skarpie 27

wystawa czynna:
od poniedziałku do piątku: 9.00 – 16.00
w niedziele: 10.00 – 16.00 (wstęp wolny)
Ceny biletów: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł

www.mz.pan.pl

Tatry. Kołowy szczyt i Jastrzębia Turnia nad Zielonym Stawem, fot. Iwona Kowalska

Tatry. Kołowy szczyt i Jastrzębia Turnia nad Zielonym Stawem, fot. Iwona Kowalska

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.