Nagroda m.st. Warszawy dla Ewy Kielak Ciemniewskiej

Mamy przyjemność poinformować, że Nagrodę m.st. Warszawy, wręczaną przez Radę Warszawy osobom szczególnie zasłużonym dla miasta, przyznano w tym roku redaktor naczelnej “Stolicy” Ewie Kielak Ciemniewskiej.

Wręczenie miało miejsce podczas uroczystej sesji Rady 31 lipca 2012 roku.

W uzasadnieniu Rady Warszawy czytamy:
Ewa Kielak Ciemniewska jest dziennikarką, krytykiem teatralnym, publicystką i wydawcą. W latach 1993-2006 w ramach wydawnictwa Warsaw Voice SA wydawała miesięcznik “The City Voice”, kolorową i bogato ilustrowaną anglojęzyczną publikację służącą prezentacji stolicy Polski licznie przyjeżdżającym wówczas do Warszawy zagranicznym biznesmenom, promującą tradycję, historię, kulturę, śledzącą dynamiczne w tym czasie przemiany i rozwój miasta. Pismo omawiało również możliwości i prawne aspekty inwestowania, opracowywało raporty dla deweloperów, śledziło zmiany cen gruntów i powierzchni komercyjnych, czyli było swoistym przewodnikiem dla biznesu.

Kiedy w 2006 r. grupa varsavianistów i publicystów reaktywowała dawną “Stolicę”, wydawcą i redaktorem naczelnym pisma została Ewa Kielak Ciemniewska. Warszawski Magazyn Ilustrowany “Stolica” ukazuje się już od ponad sześciu lat. Po 16-letniej przerwie jest to pierwsza udana próba wznowienia czasopisma warszawskiego. Czytelnicy czekali na powrót swojego magazynu i od chwili jego wznowienia towarzyszy mu stale rosnące, życzliwe zainteresowanie odbiorców. Tak jak jej poprzedniczka, nowa “Stolica” jest pismem kolekcjonerskim, jej kolejne wydania są nie tylko kupowane i czytane przez rzesze czytelników, ale i zbierane. Pierwsze egzemplarze (całkowicie wyczerpane) wznowionej ,Stolicy” uchodzą już za kolekcjonerskie rarytasy.
Z pismem związali się autorzy o znanych w Warszawie nazwiskach, cieszący się wielkim autorytetem. Od samego początku “Stolica” współpracuje z różnymi warszawskimi środowiskami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi grupami społecznościowymi, a także z twórcami stron internetowych poświęconych Warszawie.

Ewa Kielak Ciemniewska (z prawej) podczas uroczystości wręczania Nagrody m.st Warszawy
(fot. Jacek Sielski)

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.