Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka – Podsumowanie

Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka zorganizowany przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” odbył się 2 października w Parku Kępa Potocka w Warszawie. Rozpoczął się uroczystym przemarszem rodzin z dziećmi i zwierzętami. Na jego czele maszerowały dwa kucyki, postać Świętego Franciszka i Myszki Norki. Było słonecznie, kolorowo i bardzo radośnie.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystym błogosławieństwem księdza Marka Traczyka z parafii Świętego  Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Piknik obfitował w moc atrakcji zarówno na scenie jak i poza nią. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili do samego zmroku. Wysłuchali porad dr Doroty Sumińskiej, dr Mileny Wojtyś-Gajda, Agnieszki Czech – dogoterapeuty.  Podziwiali imponujące psie sztuczki w wykonaniu Rysy i Ody, obejrzeli triki piłkarskie Akademii Be Freestyle, zapierające dech akrobacje na rowerze w wykonaniu Piotra Bielaka, magiczne sztuczki iluzjonisty Tomasza Pałasza. Dzieci tańczyły wraz z Anią YouYa Jujką, bawiły się z Teatrem Katarynką i wsłuchiwały w wierszyki czytane przez gwiazdy – Anetę TodorczukPerchuć, Joannę Moro, Anetę Zając, Lidię Kopanię i Amina Bensalema.

4n5a0701

Były wspólne atrakcje ze strażakami, m.in. kolejka tyrolska, wspinaczka i pokaz wozów strażackich. Dzieci szalały na dmuchańcach i w buble soccerach, czyli ogromnych toczących się kulach. Bawiły się klockami lego. Brały udział w warsztatach Eko-kartonowych,. Edukowały w zakresie opieki nad zwierzętami. Uczestnicy zabawy mogli się posilić bezpłatną wojskową grochówką.

4n5a0324

Trudno wymienić wszystkie atrakcje i stoiska, które znajdowały się na terenie pikniku Orszaku Przyjaciół Świętego Franciszka.

Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniężna oraz rzeczowa dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa. Prezentowali się również czworonożni podopieczni Schroniska, którzy czekają na adopcję. Imprezę poprowadziła Ania YouYa Jujka.

Wszystkim organizacjom, fundacjom, firmom i partnerom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu organizatorzy serdecznie dziękują. Współorganizatorem był Urząd Dzielnicy Żoliborz w Warszawie.

orszak_logo_kolor_2

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.