Potańcówka „Karuzela Warszawy”

12.05.2018 g. 19.00 – 23.00 Klub Karuzela ul. Konarskiego 85

Potańcówka „Karuzela Warszawy”

„Karuzela Warszawy” to potańcówka w klimacie miejskiego folkloru. Zapraszamy do tańca i wspólnego śpiewania stołecznych piosenek w wyjątkowym miejscu, legendarnym Klubie Karuzela na Osiedlu Przyjaźń!

W majowy wieczór w klubie studenckim wystąpią muzycy akustycznej Kapeli Lipy w składzie: Mateusz Woźniak – kontrabas, Robert Lipka – akordeon, Grzegorz Gadziomski – skrzypce. Dwaj ostatni z wymienionych artystów to członkowie zespołu Czessband, od 7 lat wykonującego stołeczny folklor, więc fest zabawa w warsiaskiem klymacie gwarantowana!

Podczas imprezy usłyszymy dawne szlagiery z Syreniego Grodu, które będzie można zaśpiewać do wydrukowanych tekstów. Nie zabraknie i tańca, który poprowadzi wodzirej – Patryk Wernio, który już na początku (ok. 19.15) przeszkoli wszystkich chętnych w popularnych kiedyś w stolicy polkach, walczykach, fokstrotach i tangach. W przerwach od muzyki pojawią się opowieści i legendy warszawskie. Będzie można nacieszyć swój wzrok dywanikami sąsiedzkiej grupy rękodzieła „Pleciemy w koło” oraz pracami Kaszy i członkiń Grupy Śpiewu. „Karuzeli Warszawy” towarzyszyć będą również zdjęcia Osiedla Przyjaźń autorstwa jego mieszkanki, Karoliny Majdanik.

Impreza ma charakter międzypokoleniowy oraz integracyjno-sąsiedzki, ale wszyscy mieszkańcy stolicy są tu mile widziani!

Organizatorzy: Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń i Bemowskie Centrum Kultury

Partnerzy: Klub studencki Karuzela, Osiedle Przyjaźń, miesięcznik Stolica

Patronat medialny: Folk24

Wspierają nas: Pleciemy wkoło

Więcej informacji: bemowskie.pl

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.