Stacja Muranów – Muranoteka.pl

Stowarzyszenie Stacja Muranów ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy podsumowującej pierwszy rok działalności społecznego archiwum zdjęć Muranoteka.pl

Wernisaż 20 czerwca 2017 r. godz. 19:00 Stacja Muranów ul. Andersa 13

HISTORIA MURANOWA ZAKLĘTA W PRYWATNYCH FOTOGRAFIACH

Pomysł był prosty – namówić przyjaciół, sąsiadów i nieznajomych do przekazania swoich prywatnych zdjęć Muranowa. Przyczyną była ciekawość, wścibskość, ale też chęć stworzenia albumu zdjęć całego osiedla. Albumu wyjątkowego, bo powstającego zupełnie oddolnie i z perspektywy zwykłego mieszkańca.

Portal Muranoteka.pl to pierwsze społeczne archiwum zdjęć stworzone na terenie warszawskiego Śródmieścia przez stowarzyszenie Stacja Muranów. Strona koncentruje się na zbieraniu fotografii oraz opowieści dokumentujących historię osiedla. Historię trudną, momentami tragiczną, ale równocześnie niezwykle ciekawą. Od momentu
uruchomienia Muranoteki we wrześniu 2016 roku na portal przekazano ponad 500 fotografii. Najstarsze z nich pochodzą z połowy XIX wieku, najnowsze mają zaledwie kilka dni.Magazyn Stolica jest patronem medialnym projektu.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów zaprasza na wernisaż wystawy podsumowującej pierwszy rok działalności społecznego archiwum zdjęć Muranoteka.pl. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się we wtorek 20 czerwca 2017 r. o godzinie 19:00 w Stacji Muranów (ul. Andersa 13 w Warszawie).

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/stacjamuranow/

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.