Ziemskie Anioły. Opowieść o miłości George Sand i Fryderyka Chopina

Szop3

Przekazujemy Państwu książkę mistrzyni literackich opowieści biograficznych.

“Ziemskie Anioły. Opowieść o miłości George Sand i Fryderyka Chopina”

Tym razem Krystyna Kolińska opisuje historię flirtów i romansów jednej z najsłynniejszych par XIX stulecia.

Wiele miejsca autorka poświęca mniej znanym w Polsce losom niezwykle barwnej postaci George Sand i jej rodziny. Kulminację powieści stanowi relacja z podróży Fryderyka Chopina i George na Majorkę i ich pobyt w Valldemossie.

Psychologiczna opowieść dokumentalna. Książka do nabycia w księgarniach na terenie Warszawy oraz w wydawnictwie Ekbin. Cena 24 zł.

Kontakt email: miesiecznik.stolica@gmail.com lub telefonicznie: 603 620 844

Recenzja Stanisława Bukowskiego z Gazety Polskiej:

„Ziemskie anioły. Opowieść o miłości George Sand i Fryderyka Chopina” Krystyny Kolińskiej. Na szczęście tytuł rodem ze złej dziewiętnastowiecznej literatury nie ma nic wspólnego z zawartością książki. Ta dobrze napisana i skomponowana z literackim wyczuciem powieść odsłania nam związek dwojga całkowicie odmiennych i nieprzystających z pozoru do siebie indywidualności. Pewna siebie, wyzwolona kobieta i kruchy, słaby fizycznie mężczyzna. Oboje jednak mieli żelazne charaktery. Że taki miała paląca fajkę i chodząca w męskim stroju Sand – niedziwne. Ale że taki też był chory na płuca i z pozoru kobiecy Chopin, mało kto wie. Ona mu z pozoru matkowała. Starsza o sześć lat nazywała go swoim dzieckiem. On zaś chętnie dawał się otaczać kobiecą opieką, bo… był wygodny. Dzięki temu, że Sand zajmowała się logistyką i aprowizacją, Chopin mógł tworzyć. A przecież tylko muzyka była dla niego istotna. Pobyt na Majorce miał swoje różne oblicza. Były okresy i szczęśliwe, i dramatyczne. Ale dla nas najważniejsze jest to, że był to czas niezwykle istotny dla twórczości kompozytorskiej Chopina… Powieść o parze kochanków z Valldemossy i dziejach rodziny George Sand.

Recenzja Walentyny Trzcińskiej pisma Miesięcznik:

(…)  A wracając do Chopina, to w ostatnich dniach konkursu nakładem warszawskiego wydawnictwa EKBIN w serii „Biblioteka STOLICY”, ukazała się urocza i mądra książka Krystyny Kolińskiej pt. Ziemskie anioły. Opowieść o miłości George Sand i Fryderyka Chopina. Krystyna Kolińska napisała ją mając lat… 90! I chyba dość długo szukała wydawcy, bo książka ukazała się dopiero po pięciu latach od powstania. To przepiękna opowieść, utkana z opisów wędrówki autorki śladami Sand i Chopina po Hiszpanii i Majorce, z rozmów z potomkami mieszkających tam w ich czasach ludzi, z fragmentów listów i pamiętnikarskich zapisów. Cudo literackie w najlepszym stylu, które wyszło spod ręki pisarki doświadczonej, posiadającej słuszny dorobek literacki (pisała m.in. o Emilu Zegadłowiczu Izabeli Czajce-Stachowicz Stanisławie Przybyszewskiej), laureatki wielu literackich nagród, ale i medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Czemu zasłużona nestorka tak długo czekała z wydaniem najnowszej — może ostatniej już książki? Ano temu, że nie skandalizuje, nie robi tzw. małpy ani z siebie, ani ze swoich bohaterów. Pisze pięknym, ciepłym, barwnym językiem i pisze sercem. Kto jeszcze tak potrafi? Polecam tę książkę wraz z głębokim ukłonem dla jej Autorki i dla wydawcy.

szop2

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.