Dancing Międzypokoleniowy 26.07

Dancing_Iskra

W sobotę (26 lipca) w klubie Iskra przy ul. Wawelskiej 5 odbędzie się Dancing międzypokoleniowy. Poprowadzą go dje dwóch pokoleń: DJ Wit (60+), DJ Andrzej (60+) oraz DJ DEF. Impreza na świeżym powietrzu przy basenie to ciekawy sposób na spędzenie weekendu dla młodszych jak i starszych. Dancing rozpocznie się o godzinie 16.

Dancing Międzypokoleniowy po raz pierwszy odbył się w Warszawie w 2011 roku. Integruje on stołecznych seniorów z młodzieżą, którzy wspólnie organizują wyjścia do największych klubów muzycznych i restauracji. –Wydarzenie jest pretekstem do nawiązania rozmowy, spotkania międzypokoleniowego, zniesienia sztucznej, niepotrzebnej granicy – opowiada Paulina Braun, organizatorka i pomysłodawczyni Dancingów. – Akcja oswaja również seniorów ze współczesną muzyką, a juniorów – z muzyką ich dziadków lub rodziców.

seniorzy-bawili

W Dancingu gra m.in. najstarsza polska dj – DJ Wika, prawdziwa gwiazda polskiej sceny djskiej, która często gości w programach telewizyjnych. Tym razem publikę będzie jednak rozgrzewał Witold Gawroński, czyli Dj Wit. Pan Witold przez całe swoje życie zajmował się automatyką, elektroniką. – Obsługa sprzętu nie jest więc mi obca. Nie jestem laikiem – śmieje się mężczyzna, który od dwóch lat spędza czas za konsolą. W młodości również był związany z muzyką, był członkiem zespołu młodzieżowego. – Muzyce w pełni poświęcam się jednak dopiero od czasu, gdy jestem na emeryturze – tłumaczy. Sobotni występ w Iskrze będzie dla niego debiutem w Dancingu międzypokoleniowym. Ma jednak nadzieję, że przyjdzie… wielu panów, bo – jak przyznaje – panie same tańczyć nie powinny, do dancingu trzeba dwojga!

Jaki repertuar został przygotowany na ten weekend? DJ DEF, reprezentant młodego pokolenia, zdradza, że zmiksowane zostaną m.in. hity lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. – Ta muzyka łączy oba pokolenia – uważa DEF. – Miałem już okazję grać na Dancingu międzypokoleniowym i wspominam to jako coś całkiem nowego. Wszyscy wyszliśmy wtedy z dancingu z uśmiechem na twarzy – dodaje. DJ szczerze przyznaje, że zwykłe dancingi nie cieszą się dobrym zdaniem wśród młodych. – Zazwyczaj przypominają one wieczorki zapoznawcze. Ale Dancing międzypokoleniowy to multidancing. Biorą w nim udział różni ludzie: kobiety, mężczyźni, młodsi i starsi, a nawet obcokrajowcy.

Impreza, która rozpocznie się o godzinie 16, potrwa aż do 22. Udział w niej jest bezpłatny. – Zapraszamy stałych bywalców Dancingu, ale czekamy też na nowych, odważnych, którzy lubią spotkania międzypokoleniowe – zapewnia organizatorka Paulina Braun. Warto też zarezerwować sobie czas na kolejny Dancing, który odbędzie się 9 sierpnia w klubie Temat Rzeka. O wydarzeniu będziemy jeszcze informować.

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/992653724091244/

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.