Konkurs „Warszawiacy nie gęsi”

Babka_Tower_Adrian-Grycuk-790x395

Warszawiacy mają jednak dość tych wszystkich „pointów”, „house’ów”, „factorów”, „developmen-tów”, „shopping-centerów”, „towersów” itd.

Z powodu dużego zainteresowania STOLICA przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń w Konkursie ogłoszonym w grudniowym numerze Stolicy na polskie nazwy w warszawskiej przestrzeni miejskiej.

Dziękujemy za dotychczasowe liczne zgłoszenia i oczekujemy na kolejne.

WYBIERAMY NAJŁADNIEJSZĄ POLSKĄ NAZWĘ W WARSZAWSKIEJ PRZESTRZENI PUBLICZNEJ.

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA NAZW JUŻ ISTNIEJĄCYCH I PROPOZYCJE NOWYCH

Najbardziej poszukiwanymi najemcami powierzchni biurowych i handlowych są korporacje, sieci handlowe, firmy z różnych stron świata, które chętnie ściągają do Polski, a ich przedstawiciele nie znają naszego języka, ale chętnie wybierają Warszawę do robienia biznesu.

Nic więc dziwnego, że inwestorzy (polscy i zagraniczni) nowych biurowców i sieci handlowych nadają im obce -najczęściej angielskie – nazwy. Z ich punktu widzenia przemawiają za tym względy marketingowe.

Warszawiacy mają jednak dość tych wszystkich „pointów”, „house’ów”, „factorów”, „developmen-tów”, „shopping-centerów”, „towersów” itd. Dają temu wyraz, czasem w sposób dość emocjonalny, w Internecie i listach do naszej redakcji.

Niekiedy wywierają również zorganizowany, głównie za pośrednictwem mediów tradycyjnych i elektronicznych, wpływ na inwestorów. Niektórzy przyznają im rację – i tak wielkie centrum apartamentowo-biu-rowo-rozrywkowe Copernicus Sąuare powróciło do historycznej nazwy EC Powiśle, a inwestor podkreśla swój szacunek do tradycji miejsca. Istnieją też już inne polskie nazwy, podajemy niektóre przykładowo: Symfonia, Kolorowy Gocław, osiedle Pod Różami, Mozaika, osiedle Królewski Park, Żoliborz Artystyczny, osiedle Wiślany Mokotów…

Zwracamy się do naszych Czytelników o nadsyłanie najbardziej trafnych będących już w użyciu polskich nazw dla istniejących budynków biurowych i mieszkalnych, osiedli mieszkaniowych, centrów handlowych. Wraz z nazwą prosimy koniecznie podać adres inwestycji. W lutym ogłosimy wyniki konkursu na polską warszawską nazwę, a wśród uczestników rozlosujemy nagrody.

Na propozycje czekamy do 20 lutego do godz. 12.00.  Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres info@warszawa-stolica. pl

Ogłoszenie wyników 21 lutego w Dzień Języka Polskiego.

REGULAMIN KONKURSU.pdf

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.