Kwietniowe rozmaitości Stolicy

Stolica_04-2016_okladka

Muzeum Narodowe w Warszawie kontynuuje w kwietniu spotkania z cyklu Galeria sztuki XIX wieku. 07.04Dzieło sztuki w podróży (K. Zalewska); 14.04Obrazy i ludzie (M. Romeyko-Hurko); 21.04Oblicza sztuki niemieckiej końca XIX wieku (E. Frąckowiak). Obowiązują zapisy.

***

14.04 o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wystąpi Michał Jacaszek, twórca muzyki elektronicznej i akustycznej, wraz z muzykami formacji Vocal Varsze. Koncert towarzyszy wystawie Frank Stella i synagogi dawnej Polski. Bilety: 35 zł.

***

15.04 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Ivo Dimchev, jeden z najbardziej ekstremalnych i charyzmatycznych artystów współczesnej sceny performansu i choreografii, wystąpi z projektem I-Cure. Bilety: 40 i 25 zł.

***

W kwietniu w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie kontynuowane będą spotkania, wykłady i projekcje z cyklu Po co wojny są na świecie. 8.04Sorry i carpe diem (więzienna poezja); 12.04 Diabel i Daniel Johnston (film Jeffa Feuerzeiga, 2006); 13.04Współczesne kolekcje outsider art (wykład Barbary Safarovej).

***

Kwietniowe wykłady w Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy przy Brzozowej: 4.04Sfery luksusu i nędzy w Warszawie międzywojennej (B. Brzostek); 5.04Berlin ‒ od zbiorów sztuki antycznej do muzeów-pomników (O. Kwapis); 11.04Warszawa masońska: ukryte symbole i miejsca (J. Kurkowski); 18.04Akcja Pruszkowska. Ratowanie dóbr kultury po upadku powstania warszawskiego (A. Skalimowski); 19.04Monachium ‒ Ateny nad Izerą (O. Kwapis); 25.04Historia warszawskiej komunikacji miejskiej (T. Wiścicki).

***

Kwietniowe muzealne wtorki w Muzeum Narodowym w Warszawie: 5.04Świat symboli. Życie codzienne (M. Miżołębska), Obrazy propagandy. Wizerunki super bohaterów (K. Szumlas); 12.04Architektura w obrazach. Klasycyzm (M. Marszałł), Obrazy propagandy. Wizerunek tchórza (K. Szumlas); 19.04Architektura w obrazach. Romantyzm (M. Marszałł), Obrazy propagandy. Obrazy rewolucji (K. Szumlas); 26.04Architektura w obrazach. Miasto końca XIX wieku (M. Marszałł), Obrazy propagandy. Sztuka na usłuchach edukacji (K. Szumlas). Wykłady odbywają się o godz. 13.00 i 14.30.

***

Do 21.04 w galerii Test przy Marszałkowskiej 34/50 można oglądać wystawę rzeźby Bożeny Klimek-Kurkowskiej, znanej polskiej rzeźbiarki i malarki, wykładowcy na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

***

Między 7.04 a 14.04 odbywa się warszawski etap 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego organizowanego przez Ambasadę Królestwa Hiszpanii oraz AP Mañana. Projekcje odbędą się w kinie Muranów i kinie Luna. Bilety: 18 zł.

***

Balet Dworski Cracovia Danza i Zespół Instrumentów Dawnych WOK Musicae Antiquae Collegium Varsoviense zaprezentują w Teatrze Królewskim spektakl baletowo-pantomimiczny Balet o kawie. Premiera 30.04 o godz. 19.00. Bilety 30 i 50 zł.

***

22.04 odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie prawykonanie Koncertu saksofonowego Hanny Kulenty. Alina Mleczko (saksofon) zagra z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod batutą Dominga Hindoyana. Oprócz dzieł polskiej kompozytorki usłyszymy znane utwory Claude’a Debussy’ego i Maurice’a Ravela.

***

W cyklu Dobry Wieczór Jazz zagra 16.04 o godz. 19.30 na Scena Nova w Teatrze Muzycznym Roma znany wibrafonista i kompozytor Bernard Maseli z projektem MaBaSo Trio. Bilety: 100 zł.

***

7.04 odbędą się w Zamku Królewskim w Warszawie recital fortepianowy i prelekcja w ramach cyklu Polacy i Węgrzy. Historia-polityka-kultura pod tytułem Węgierska muzyka ‒ od Liszta do Bartóka. Wystąpi Ivett Gyöngyösi, a wykład wygłosi dr hab. Józefa Katarzyna Dadak-Kozicka.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.