Lato z Centrum Kultury Wilanów

alterdiastar_plakat

Pokazy dzieci z grup zajęciowych CKW

Upragnione wakacje coraz bliżej. Nadszedł więc czas podsumowania minionego roku szkolnego i pochwalenia się wypracowanym w jego trakcie warsztatem muzycznym, tanecznym czy aktorskim. W związku z tym serdecznie zapraszamy Państwa na pokazy dzieci i młodzieży uczęszczających do Centrum Kultury Wilanów na zajęcia wokalne, instrumentalne, taneczne i teatralne. Wstęp wolny!

19 czerwca, godz. 17.00, ul. Kolegiacka 3pokaz skrzypcowy uczniów Dominiki Romickiej;

22 czerwca, godz. 18.00, ul. Kolegiacka 3występy gitarowo-pianistyczne uczniów Bogdana Rąbalskiego.

„Baw się razem z nami” – piknik podsumowujący sezon artystyczny CKW

19 czerwca, godz. 12.00, amfiteatr w Parku Kultury w Powsinie

Przez cały rok szkolny w Centrum Kultury Wilanów prowadzone były różnego rodzaju zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych… zajęcia plastyczne, wokalne, taneczne, instrumentalne… Czerwiec to czas podsumowania mijającego sezonu edukacyjno-kulturalnego. Wspaniała okazja, by zobaczyć na scenie wykonawców uczestniczących w zajęciach artystycznych CKW i przekonać się, jak rozwinął się ich talent. W tym roku zapraszamy do wspólnej podsumowującej zabawy 19 czerwca, na pikniku w amfiteatrze w Parku Kultury w Powsinie.

O godz. 12.00 wystąpi Darek Bernatek, który wykona utwory z repertuaru Czesława Niemena i Czerwonych Gitar, a po nim na scenę wejdą grupy artystyczne działające przy Centrum Kultury Wilanów: m.in. Kuźnia Artystyczna, Mała Kuźnia, „Łupss”, „Powsinianie”, „Grupa 30+”, „ Radosna”, dziecięco-młodzieżowe zespoły taneczne oraz młodzi gitarzyści i pianiści.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

XXXV Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne DIASTAR –
VII Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne alterDIASTAR im. Andrzeja Zatorskiego
29 czerwca – 2 lipca 2016

Na przełomie czerwca i lipca na terenie dzielnicy Wilanów odbędą się 7. Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne alterDIASTAR im. Andrzeja Zatorskiego, których współorganizatorem jest Centrum Kultury Wilanów. Jest to inicjatywa społeczna, przygotowana przez pasjonatów fotografii dla pasjonatów fotografii z całej Polski; kontynuacja warsztatów DIASTAR, które przez 28 lat odbywały się w Starachowicach.

Osoby, które zakwalifikowały się do konkursu fotograficznego, zmierzą się z dwoma tematami: „Fotoreportaż wilanowski” oraz „Wilanów nieznany”, a ich konkursowe prace ocenią i warsztaty poprowadzą Filip Błażejewski, Joanna Borowska, Grażyna Myślińska i Sławomir Olzacki – fotografowie z Polskiej Agencji Fotografów FORUM. W trakcie imprezy zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwarte warsztaty fotografii reportażowej oraz na spotkania z profesjonalnymi fotografami. Nie lada gratką będzie możliwość zaprezentowania im swoich zdjęć. Miejscem wszystkich warsztatowych spotkań będzie Dom Pracy Twórczej w Powsinie na ul. Ptysiowej 3. Więcej informacji na: www.kulturawilanow.pl.

„Ku pokrzepieniu serc” – czytanie Sienkiewicza

3 i 10 lipca, godz. 14.00, dzwonnica, ul. Kolegiacka 1

Z okazji Roku Sienkiewicza zapraszamy na rodzinne czytanie powieści polskiego noblisty. W malowniczej scenerii dzwonnicy kolegiaty św. Anny w Wilanowie dzieci posłuchają m.in. o przygodach Stasia i Nel.

Artystyczne Warsztaty Wakacyjne – Lato w Mieście 2016

4-15 lipca (ul. Kolegiacka 3) i 1-12 sierpnia (ul. Przyczółkowa 27 A)

Drogie Dzieci w wieku 6-10 lat! Nie musicie nigdzie wyjeżdżać, żeby spędzić wakacje ciekawie, aktywnie i kreatywnie. Wystarczy, że przyjdziecie do Centrum Kultury Wilanów na Artystyczne Warsztaty Wakacyjne, które przygotowujemy specjalnie dla Was w ramach akcji „Lato w Mieście”. Razem będziemy tańczyć, śpiewać, rysować, wycinać, malować, bawić się w teatr… Na zajęcia wakacyjne zapraszamy Was w godzinach 8.30-12.30, najpierw – od 4 do 15 lipca – do siedziby CKW na ul. Kolegiackiej 3, a następnie – od 1 do 12 sierpnia – do Filii CKW na ul. Przyczółkowej 27 A.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dostarczenie do Centrum Kultury Wilanów wypełnionej karty zgłoszenia dostępnej w recepcji na ul. Kolegiackiej 3 i na stronie: www.kulturawilanow.pl. Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 20 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona.

„Warszawa, Ty i Ja. Pocztówka z przeszłości” – warsztaty historyczne i gra terenowa
17 lipca, godz. 10.00, Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii już po raz trzeci zaprasza stołeczne rodziny do udziału w wakacyjnym projekcie stanowiącym cykl wycieczek i warsztatów o tematyce historycznej. W tym roku motywem przewodnim programu będzie odkrycie pochodzenia nazw samych dzielnic oraz ich ulic, a cały cykl nosi nazwę: „Warszawa, Ty i ja. Pocztówka z przeszłości”. Spotkania odbywać się będą w każdy weekend, począwszy od 25 czerwca. Projekt zakończy gra miejska zaplanowana na 3 września, która zostanie zrealizowana w obrębie Bulwarów Wiślanych.

Udział w projekcie „Warszawa, Ty i ja” jest bezpłatny, ale liczba miejsc – ograniczona. Rejestracji na wycieczki i warsztaty można dokonać na stronie: www.wtij.duch.edu.pl od 15 czerwca. Dodatkowe informacje można uzyskać również telefonicznie, pod numerem: 692 981 439.

„Spotkanie Kultur” w ramach Dni w Diecezjach Światowych Dni Młodzieży
22 i 24 lipca, Dom Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3

W ostatnim tygodniu lipca br. młodzi z całego świata przyjadą do Krakowa, by wziąć udział w wydarzeniach centralnych Światowych Dni Młodzieży. Dni poprzedzające te wydarzenia, od 20 do 25 lipca, spędzą w diecezjach całej Polski, poznając polską kulturę, gościnność, dzieląc się swoją kulturą i przygotowując się duchowo na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Wielu z nich odwiedzi w tym czasie Warszawę i Wilanów. Centrum Kultury Wilanów przygotowuje dla nich dwa duże wydarzenia wielokulturowe, które odbędą się w plenerach Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie.

22 lipca

10.00 – Msza św.

11.00 – prezentacja zespołów zagranicznych

12.00 – prezentacje polskich zespołów folklorystycznych – ludowych oraz występy zespołów Centrum Kultury Wilanów

13.00 – jarmark polskich tradycyjnych przysmaków regionalnych i rękodzieła

24 lipca

18.00 – Msza św.

19.00 – prezentacja gości zagranicznych

20.00 – oratorium „Faustyna” w reżyserii Romana Kołakowskiego i występ zespołu etnograficznego „Powsinianie”

21.00 – tańce narodów
X Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie im. Macieja Paderewskiego
20-27 sierpnia, Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie to koncerty i warsztaty muzyczne, które prowadzą wybitni pedagodzy – soliści i kameraliści dla młodych adeptów sztuki muzycznej ze szkół i uczelni muzycznych z całego świata. Od 2013 r. Kursy odbywają się w Centrum Kultury Wilanów.

21 sierpnia – o godz. 19.00 – w Pałacu w Wilanowie odbędzie się koncert galowy w wykonaniu pedagogów Kursów, a 26 sierpnia – o godz. 19.00 – koncert finałowy w wykonaniu najlepszych uczestników.

Więcej informacji na: www.fundacjaedukacjikulturalnej.pl.

Z folklorem w Miasteczku

21 sierpnia, Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1

W nowoczesnym i wielkomiejskim Miasteczku Wilanów zapanuje ludowość… Zespoły folklorystyczne Centrum Kultury Wilanów tańcem i śpiewem będą zapraszać na doroczne święto plonów – Powsińskie Dożynki.

Kuźnia Artystyczna na Koncercie Letnim

27 sierpnia, godz. 15.00

Amfiteatr w Parku Zdrojowym, Konstancin-Jeziorna

Mały przedsmak artystyczny Powsińskich Dożynek… Na Koncercie Letnim w konstancińskim Amfiteatrze wystąpi zespół tańca Centrum Kultury Wilanów – Kuźnia Artystyczna – oraz zaproszeni przez nas goście ze Słowacji – dziecięco-młodzieżowa grupa folklorystyczna Cindruška.

Powsińskie Dożynki 2016

28 sierpnia, godz. 11.15-17.00 i 19.00-21.00,

plenery Domu Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3

Centrum Kultury Wilanów oraz Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wydarzenie etnograficzne: „Powsińskie Dożynki 2016”. To piękne święto dziękczynienia, którego inicjatorem jest Pracownia Etnograficzna „Powsinianie”, odbędzie się 28 sierpnia br. w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie na ul. Ptysiowej 3, w tym roku już po raz jedenasty.

Unikalność tego projektu polega na kultywowaniu tradycji ludowych, często dawno zapomnianych również na wsiach, na obszarze wielkiej aglomeracji miejskiej XXI wieku – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jest bowiem jedyną instytucją warszawską, wyznacza jedyny obszar w Warszawie, gdzie żyje się tradycją ludową i odtwarza dawne zwyczaje wiejskie.

Powsińskie Dożynki to niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w kolorowym, rozśpiewanym korowodzie prezentującym wieńce dożynkowe. Warto tu nadmienić, że uczestnicy orszaku ubrani są w swoje regionalne stroje ludowe. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodają również występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. W tym roku przed dożynkową publicznością wystąpią m.in. Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” oraz słowacki zespół Cindruška. Ponadto będzie można skosztować potraw regionalnych czy odwiedzić któreś ze stoisk z rękodziełem artystycznym i twórczością ludową. Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne oraz liczne gry i animacje. Dzień pełen wrażeń zakończymy „potańcówką na dechach”.

Program Powsińskich Dożynek 2016:

11.15 – korowód dożynkowy prowadzony przez starostę i starościnę dożynek, prezentacja wieńców dożynkowych oraz strojów ludowych

12.00 – Msza św. dziękczynna w plenerach Domu Pracy Twórczej

13.30 – 17.00 – występy zespołów Centrum Kultury Wilanów prezentujących stroje wilanowskie oraz zaproszonych zespołów folklorystycznych z kraju i zagranicy

19.00 – potańcówka na dechach

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.