Marcowa Stolica !!!

Stolica_03-2015

Marcowy numer „Stolicy” już w kioskach. A w nim – ludzie z pasją!

Na początek rozmowa Anny Kalinowskiej z pasjonatką fotografii i Warszawy Aleksandrą Łogusz, robiącą zdjęcia z dachów stołecznych wieżowców. Inny ciekawy wywiad – zatytułowany „Muzykowałam z cesarzową japońską” – przeprowadziła Ewa Sośnicka-Wojciechowska z pasjonatką muzyki, wokalistką, kompozytorką Marią Pomianowską o jej grze na egzotycznych instrumentach i związanych z tą pasją egzotycznych podróżach. Z kolei pasjonat architektury Michał Krasucki pisze o kondycji warszawskich zabytków w artykule „Czy zabytek to zbytek?”, a Adrian Gajewski wspomina pasjonata lotnictwa Zygmunta Puławskiego, znanego w Europie konstruktora samolotów, który zginął tragicznie w katastrofie lotniczej w 1931 r. Pasjonatem był również Juliusz Żórawski, architekt, projektant m.in. domu dla Jana Wedla i słynnego „Szkalnego domu” na Żoliborzu. Jego sylwetkę kreśli Grzegorz Mika w stałym cyklu poświęconym warszawskim architektom żyjącym w 20-leciu międzywojennym.

Szczególnej uwadze naszych Czytelników polecamy też artykuł Ireny Grzesiuk-Olszewskiej „Polityczne uwikłania pomników” oraz tekst Sebastiana Pawliny  „Drewniane ptaki >bolszewickich bestii<” o mało znanych losach Rosjan w niemieckich obozach jenieckich zakładanych w Warszawie i okolicach.

Na koniec deser – fragment niewydanej jeszcze książki Małgorzaty Karoliny Piekarskiej „Czucie i Wiara, czyli warszawskie duchy” o detektywach tropiących ducha szacha perskiego straszącego w Wilanowie.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.