PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ – Architektura Warszawy w projektach

PLANY-2014

19. edycja wystawy „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach”.

22 maja – 12 czerwca, codziennie w godz. 10.00 – 20.00
(wernisaż 21 maja (środa), godz. 12.00)

Miejsce ekspozycji – Biblioteka Uniwersytecka, ul. Dobra 56/66

Organizator – Centrum ŁOWICKA

Wstęp wolny

„PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ” to od lat jedyny przegląd projektów, inwestycji i planów pokazujący wizję Warszawy i kierunki rozwoju przestrzennego miasta i aglomeracji w najbliższej przyszłości. Są to obiekty użyteczności publicznej, osiedla mieszkaniowe, plany zagospodarowania przestrzennego, rewitalizacje starych budynków, domy jednorodzinne, projekty koncepcyjne, prace konkursowe oraz dyplomy studenckie.

Ponadto prezentujemy makiety, animacje oraz filmy z cyklu „Wnętrze architekta”, zrealizowane przez Centrum ŁOWICKA o wybitnych warszawskich architektach (Stefanie Kuryłowiczu, Magdalenie Staniszkis, Marku Budzyńskim, pracowniach WWAA i Jems).

W ciągu 18. edycji wystawy pokazaliśmy ponad 1750 warszawskich inwestycji. W tym roku w 6. działach pokażemy 130 projektów z 65. pracowni. Będzie można zobaczyć m.in. biurowce przy zbiegu Grzybowskiej i Jana Pawła, przy Rondzie Daszyńskiego, projekt rewitalizacji Koszyków wraz z budynkami biurowymi, wyniki konkursu na nową koncepcję Rotundy i jej otoczenia, budynek mieszkalny na terenie Soho na Pradze, propozycje studentów wydziału architektury. A także Europan Polska 2012, czyli nagrodzone prace międzynarodowego konkursu dla młodych architektów na temat miasta adaptującego się do zmian na przykładzie osiedla „Za Żelazną Bramą”.

W trakcie wystawy odbędą się warsztaty Akademii Małego Architekta (24 maja, sobota, godz.11.00, 13.00, 15.00) dla dzieci wraz z opiekunami, poświęcone miejskim detalom.

Wystawie towarzyszy katalog w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Współpracujemy z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy. Wystawę objęła honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

www.planynaprzyszlosc.waw.pl

akdemiama.blogspot.com

archi zabawy.blogspot.com

www.lowicka.pl

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.