XV-lecie Klubu Krakowian w Warszawie im. Zygmunta III Wazy

 

Serdecznie pozdrawiamy Krakowian, którzy wybrali Warszawę jako swoją drugą małą ojczyznę i zapraszamy do spotkania organizowanego przez Klub Krakowian w Warszawie, z okazji obchodzonego w tym roku XXV-lecia klubu.

Klub Krakowian w Warszawie to stowarzyszenie, zrzeszające osoby, które urodziły się, mieszkały lub też studiowały w Krakowie, a dziś pracują i mieszkają w Warszawie. Są wśród nich ludzie różnych zawodów, w różnym wieku, różnych poglądów. Łączy ich wzajemny szacunek do siebie oraz miłość do Królewskiego Miasta Krakowa.

Klub Krakowian organizuje koncerty, wydarzenia i happeningi odnoszące się do małopolskich tradycji i mające na celu promocję Krakowa w Warszawie oraz integracje społeczności, jak i również organizuje spotkania z ludźmi ważnymi dla Krakowa i Małopolski.

W tym roku Klub Krakowian w Warszawie obchodzi swoje XV-lecie. W związku z tym zapraszamy na spotkanie z tej okazji do sali widowiskowej Domu Literatury w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 87/89, które odbędzie się 22 listopada tego roku. Wydarzenie to objął honorowym patronatem prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Spotkaniu będzie towarzyszyć koncert piosenek Marka Grechuty. Po raz pierwszy zostaną wręczone statuetki inspirowane Kolumną Króla Zygmunta III Wazy, patrona naszego Klubu, dla osób szczególnie zasłużonych w działalności na rzecz rozwijania i umacniania dobrych relacji pomiędzy Krakowem a Warszawą.

Kapituła, w skład której wchodzą dotychczasowi prezesi i kanclerz Klubu Krakowian, postanowiła przyznać nagrodę w postaci statuetki Olgierdowi Łukaszewiczowi, absolwentowi PWST w Krakowie, wybitnemu aktorowi teatralnemu i filmowemu, wieloletniemu prezesowi ZASP-u oraz Edwardowi Miszczakowi, absolwentowi UJ w Krakowie, dziennikarzowi telewizyjnemu i radiowemu, twórcy radia RMF FM oraz wiceprezesowi zarządu i dyrektorowi programowemu TVN. We wszystkich punktach programu uczestniczyć będzie pan Piotr Michał Mikosz, Król Kurkowy w Krakowie.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny po kliknięciu w poniższą miniaturkę.

Przy wejściu będzie pobierana opłata w wysokości 70 zł od osoby, która będzie przeznaczona jest na katering.
W związku z koniecznością wcześniejszego złożenia zamówienia w firmie kateringowej organizator prosi o przesłanie
potwierdzenia najpóźniej do dnia 17 listopada 2017 roku na adres gast@gastmedia.pl lub o telefon pod numer 501 570 035
Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.